​CrossfireX traci serwery, kampania również nie będzie już dostępna

Smilegate ogłosiło, że wkrótce wyłączy serwery CrossfireX - gry, która pojawiła się na rynku zaledwie rok temu. Oznacza to również koniec dostępu do kampanii single-player.

CrossfireX było konsolową wersją popularnego shootera Crossfire, wydanego na PC. Gra pojawiła się na konsolach Xbox poprzedniej i obecnej generacji w lutym zeszłego roku i łączyła komponenty multiplayera ze specjalnie na jej potrzeby stworzoną kampanią dla samotnego gracza. Gra na premierę niestety znacząco odbiegała od tego, czego spodziewali się gracze, przede wszystkim trapiły ją poważne błędy, włącznie z tym, że kampania nie była dostępna dla osób, które pobrały CrossfireX za pomocą Game Passa.

Reklama

Teraz Smilegate oficjalnie ogłasza, że wsparcie dla gry skończy się z dniem 18 maja. Jak napisano w oświadczeniu informującym o zakończeniu wsparcia, nie była to łatwa decyzja, deweloperzy przy okazji podziękowali swojej społeczności graczy za wszelkie okazane wsparcie.

Do 18 maja gra pozostanie w pełni grywalna, ale nie będzie już otrzymywać żadnej dodatkowej zawartości, jak również zostaje zdjęta ze sklepu cyfrowego Xboxa. Co do graczy, którzy zdecydowali się na zakup jakichkolwiek przedmiotów w grze w ciągu ostatnich 14 dni, licząc od momentu ogłoszenia decyzji Smilegate, mogą się ubiegać o zwrot pieniędzy.

Niestety, powyższa decyzja dotyka również komponentu dla pojedynczego gracza. To tłumaczy dlaczego kampania już jakiś czas temu zniknęła z Game Passa. Informacja o końcu wsparcia dla Crossfire wieńczy cały tydzień podobnych ogłoszeń - wcześniej podobne decyzje zapadły w związku z Rumbleverse, bijatyki studia Iron Galaxy, a w ślad za nią poszły Knockout City, Echo VR i Crimesight, a najnowszą grą, o której wyłączeniu zrobiło się dość głośno, było Apex Legends Mobile.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy