Reklama

Crackdown 3 ma kolejną datę premiery

​Po licznych opóźnieniach wygląda na to, że gra akcji Crackdown 3 - zapowiedziana już w 2014 roku - w końcu się ukaże. Microsoft potwierdził podczas imprezy X018 w Meksyku, że produkcja Sumo Digital (oraz kilku innych firm) zadebiutuje ostatecznie 15 marca przyszłego roku.

Ostatnią konkretną datę był 7 listopada, lecz na targach E3 w tym roku poinformowano, że takiego terminu nie da się utrzymać. Już wtedy podawano luty 2019 roku jako kolejny obowiązujący okres debiutu, lecz jeszcze bez precyzowania dnia - na do zdecydowano się dopiero teraz.

W wystosowanym oświadczeniu Microsoft wyjaśniał wtedy, że powodem przesunięcia premiery jest chęć dopracowania powstającego projektu. Wszystko w celu dostarczenia fanom "doświadczenia, na które zasługują".

Podstawowe założenia rozgrywki nie ulegają zmianie w porównaniu do wcześniejszych części. Ponownie istotną rolę odegra destrukcja otoczenia - podczas zabawy rozpętamy chaos w świecie o otwartej strukturze, który zwiedzimy z pewną dozą swobody.

Reklama

Pokierujemy jednym z członków agencji. Warto zaznaczyć, że zrobimy użytek nie tylko z broni palnej, ale także nadnaturalnych zdolności. Umiejętności pozwolą między innymi skorzystać z ogromnej siły, umożliwiającej rzucanie autami.

W produkcji pojawią się kampania fabularna oraz tryb sieciowy. Wydaje się, że największym problemem był właśnie ten ostatni. Już w 2015 roku na Gamescomie Microsoft obiecywał bowiem ambitne założenia: ogromny, otwarty świat, który gracze będą mogli w stu procentach zrównać z ziemią, a wszystko to z pomocą serwerów rozproszonych - w "chmurze".

Crackdown 3 zmierza na dwie platformy sprzętowe - PC z systemem Windows 10 i konsole Xbox One. Dzień 15 lutego oznacza także potężną konkurencję: tydzień później ukażą się Anthem od Electronic Arts oraz Metro Exodus od 4A Games.

Poniżej najnowszy trailer, prezentujący właśnie elementy destrukcji otoczenia. Co więcej, w ramach promocji do 30 listopada pierwszy Crackdown pozostaje dostępny za darmo dla wszystkich zainteresowanych na konsolach Xbox, razem z całkiem nowymi usprawnieniami na Xbox One X.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy