Reklama

Crab Game: W tej grze poczujesz się jak bohater serialu Squid Game!

​Serial Squid Game podbił serca fanów na całym świecie, doprowadzając tym samym do faktu, że jest to obecnie największy hit w całej historii platformy Netflix. Kilka dni temu, na platformie Steam zadebiutowała produkcja - Crab Game, w której każdy może poczuć się jak postać z południowokoreańskiego serialu. Uwaga! Materiał może zawierać spoilery dotyczące serialu.

Squid Game rozbił bank na Netflixie

Squid Game zadebiutował na platformie Netflixa we wrześniu i praktycznie od samego początku zaczął przedzierać się na szczyty rankingów. Produkcja koreańskich twórców opisuje losy 456 różnych osób, które przez tarapaty finansowe, znalazły się w kiepskim położeniu w swoim życiu.

Pewnego dnia, skorzystali z lukratywnej propozycji nieznajomego człowieka, który zachęcił ich do wzięcia udziału w tajemniczej grze. Stawką jest 45,6 miliarda południowokoreańskich wonów. Ogromne pieniądze to idealna pokusa dla nieświadomych osób, które finalnie podejmują rywalizację w klasycznych, znanych zabaw z dzieciństwa. Jest tylko jeden problem... Kara za porażkę jest wysoka - śmierć.

Reklama

Crab Game pozwala poczuć serialowy klimat, tylko że w grze komputerowej

Po Squid Game, który podbił Netflixa, czas na grę komputerową, która podbija właśnie platformę Steama i jest wiernym odwzorowaniem koreańskiego serialu. Mowa o Crab Game, który w serwisie od Valve zebrał już ponad 12 tysięcy bardzo pozytywnych recenzji. Warto tutaj dodać, że gra została wydana zaledwie kilka dni temu.

Crab Game powstał z inicjatywy niezależnego developera, który na YouTube figuruje pod pseudonimem "Dani". Twórca pochodzi z Norwegii i na swoim koncie ma już dziesiątki stworzonych gier. Na swoim kanale, często prezentuje on kulisy ich powstawania. Najwięcej sławy przyniosło mu "Muck", w którą to grę ochoczo bawi się codziennie kilkanaście tysięcy osób.

Wróćmy jednak do samego Crab Game. To nic innego jak typowy battle royale w klimacie zakotwiczonym w serialowej rzeczywistości. Dziesiątki graczy spotykają się w jednym lobby po to, by rywalizować w rozmaitych konkurencjach - mini grach.

Developer stworzył do tej pory 28 map i aż 9 modów, które dostępne są podczas rozgrywki. I tak możemy stanąć z innymi w szranki w popularnym "Red Light Green Light", czy w charakterystycznym przeskakiwaniu na drugą stronę "wyspy" po szklanych taflach. Twórcy pokusili się jeszcze o różne, inne wariacje gier. Dostępna jest też pewna odmiana "ganianego", tylko że niektórzy z graczy są nosicielami bomby, którą muszą przekazać swoim ofiarom.

Crab Game notuje ogromny sukces na platformie Steam

Crab Game znajduje się w czołówce wschodzących gier wśród wszystkich produkcji dostępnych na Steam. Od kilku dni do tej gamingowej adaptacji Squid Game przybywają kolejni śmiałkowie. W momencie pisania tego materiału (a wszystko zmienia się bardzo dynamicznie), w grze znajduje się obecnie blisko 32 tysiące użytkowników - szczytowa ich liczba wyniosła natomiast 36,6 tysięcy.

Gra stworzona przez niezależnego developera przebija również kolejne granice na Twitchu. Maksymalna liczba widzów w tym przypadku wyniosła 212 tysięcy oglądających na żywo. Crab Game stale widnieje również w rankingu 25 najchętniej oglądanych na tej platformie produkcji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje