Reklama

Counter-Strike: Jerzy Janowicz przegrał 4,5 tysiąca zł. A potem zniszczył klawiaturę i monitor

Jerzy Janowicz podczas starcia z Novakiem Djokovicem /AFP

Jerzy Janowicz to sportowiec, który znany jest z emocjonalnych reakcji na korcie tenisowym. Okazuje się, że podobnie zachowuje się w przypadku rywalizacji w wirtualnym świecie, co udowadnia zapis przegranego meczu tenisisty w Counter-Strike: Global Offensive.

Większość Polaków zna Jerzego Janowicza tylko jako tenisistę, który po udanym turnieju ATP Masters w Paryżu w 2012 roku nie osiągnął większych sukcesów (obecnie ma 177 pozycję w rankingu ATP). Nie wszyscy mogą jednak wiedzieć, że sportowiec lubi też jest graczem a najwięcej czasu spędza na bojach w sieciowym Counter-Stirke: Global Offensive.

Ostatnio słynny "Jerzyk" rzucił wyzwanie Piotrowi Skowyrskiemu - popularnemu wśród fanów wirtualnej rozrywki youtuberowi o pseudonimie Izak. Do starcia doszło, a całość transmitowana było na żywo za pośrednictwem kanału tenisisty w serwisie Twitch.

Reklama

Problem w tym, że mimo starań, Janowicz pojedynek przegrał. Nie byłoby w tym zapewne nic nadzwyczajnego, gdyby nie reakcja sportowca na poniesioną klęskę. Okazuje się, że podobnie jak na korcie, nie potrafił powstrzymać swych emocji i wyładował frustrację na sprzęcie.

Przepełniony złością tenisista - na oczach obserwujących transmisję internautów - wybił dziurę w monitorze oraz zniszczył kamerkę i klawiaturę. W krążącym po sieci filmie widać, jak w powietrze lecą klawisze.

Reakcja Janowicza mogła być spowodowana stawką pojedynku z Izakiem. Panowie walczyli o skórkę Dragon Lore, która wyceniana jest na - bagatela - 1200 dolarów. Czyli około 4,5 tysiąca złotych. Właśnie taką kwotę stracił tenisista. A można było rywalizować o coś innego. Na przykład o honor.

Inna sprawa, że sytuacja z Counter-Strike: Global Offensive zdaje się udowadniać, że "Jerzyk" rzeczywiście może mieć problemy z agresją. Wspomniane już nagranie z reakcją sportowca możecie obejrzeć w serwisie YouTube.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy