Counter-Strike: Global Offensive - popularna mapa znika z turniejów

Zmiany, zmiany, zmiany na poziomie turniejowym są często potrzebne, ale zespoły, które specjalizowały się w tej konkretnej lokalizacji z pewnością nie są zadowolone z obrotu spraw.

Mapa stanowiąca ikonę Counter-Strike'a znika z puli turniejowej. Valve ogłosiło w piątek, że Dust 2 zniknie z zestawu map czynnej służby. Oznacza to, że w trybie rywalizacji i meczach turniejowych zastąpi je inna mapa - Inferno, na którym odbędą się choćby rozgrywki najbliższego majora CS:GO.

Choć klasyczny piaszczysty poziom pojawił się jeszcze w procesie kwalifikacji do IEM Katowice 2017, odtąd jego miejsce zajmą wąskie i pełne kurczaków uliczki de_inferno. David Johnston, twórca klasycznej mapy, nie jest szczególnie zasmucony tą zmianą.

Reklama

Twierdzi, że projektując "sequel" Dusta, nie spodziewał się, że jego dzieło przeżyje dłużej niż kilka miesięcy - teraz zaś na świeczniku powinny znaleźć się mniej popularne, a co najmniej równe dobre poziomy.

Zwraca też uwagę na to, że Dust 2 doczekała się na odchodne własnej kategorii w CS:GO, dzięki czemu gracze mogą wybrać w trybach casual i deathmatch playlistę złożoną w całości z de_dust2. Dla Johnstona jest to idealny hołd dla czasów, w których przeglądarka serwerów była pełna haseł w stylu "Dust 24/7".

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: Counter-Strike: Global Offensive

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy