Reklama

Costume Quest i Stacking wróciło do Double Fine

Szczęśliwy finał dla studia Double Fine - ekipie Tima Schafera udało się odzyskać prawa do dwóch produkcji: Costume Quest i Stacking.

Choć twórcy próbowali je zdobyć, po upadku wydawcy THQ zostały one przejęte przez Nordic Games. Na szczęście firma doszła do porozumienia z developerami. Zarówno Costume Quest, jak i Stacking zostały wydane cyfrowo nakładem THQ, które jednocześnie zdobyło prawa do obu gier.

Po bankructwie firmy produkcje próbowało odzyskać Double Fine, ale bez skutku - aukcję, na której sprzedawano pozostałości po zamkniętym wydawcy wygrało Nordic Games. Na szczęście wygląda na to, że ekipa Tima Schafera nie była na straconej pozycji - przedstawiciele obu spółek poinformowali, że doszli do porozumienia, w ramach którego Double Fine zdobyło prawa do Costume Quest i Stacking.

Reklama

To nie wszystko - w pierwszej połowie 2014 roku Nordic Games wyda w Stanach Zjednoczonych i Europie pudełkowe wersje Psychonauts i wspomnianych dwóch gier.

"Chciałbym tylko ponownie podkreślić, że wspieramy prawo niezależnych developerów do kontrolowania własnych produkcji i jesteśmy zaszczyceni szansą współpracy z Double Fine. Zero kradzieży" - zaznacza Klemens Kreuzer, dyrektor zarządzający Nordic Games.

"Jestem zadowolony, że odzyskaliśmy pełną kontrolę nad Costume Quest i Stacking, co jest następstwem zdradzieckiego i sekretnego najazdu na siedzibę Nordic Games w Wiedniu w środku nocy" - dodaje Schafer.

Dowiedz się więcej na temat: Double Fine | Costume Quest

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje