Control daje i zabiera edycję Ultimate na PS4

​Firma wydawnicza 505 Games zebrała niedawno sporą falę krytyki za podejście do gry Control w wydaniu Ultimate Edition, które poza wszystkie dodatkami DLC zapewnia również darmową aktualizację do wersji produkcji na konsole nowej generacji, czyli PlayStation 5 i Xbox Series X.

Posiadacze podstawowego wydania byli rozczarowani, że takiej aktualizacji na nowe konsole nie otrzymają, nawet jeśli kupili osobno samą grę oraz przepustkę sezonową. Jeśli zechcą zagrać na nadchodzących urządzeniach, będą musieli wydać kolejne 40 dolarów na odsłonę Ultimate.

Jak można się domyślać, rozgoryczenie było ogromne. Później potęgował je dodatkowo fakt, że wydawca ponownie zabrał głos i zapewnił, że zdania nie zmieni pod żadnym naciskiem. W oświadczeniu stwierdzono, że twórcy poświęcili sporo czasu i wysiłków na konwersje.

Reklama

Tymczasem okazało się, że wkrótce po premierze Ultimate Edition, niektórzy posiadacze podstawowej wersji gry otrzymali niespodziewanie aktualizację bez żadnych dodatkowych opłat. A więc chyba nie było tak trudno, skoro update do edycji Ultimate działa nawet przypadkowo?

"Nie jesteśmy niestety w stanie zaoferować ścieżki aktualizacji dla wszystkich istniejących posiadaczy Control" - napisano na oficjalnym blogu wydawcy w ubiegłym miesiącu. Teraz okazuje się, że było to po prostu kłamstwo, ponieważ taka ścieżka istnieje i została nawet przez przypadek aktywowana.

"Wszedłem na PS Store, do działu nowych premier, i widzę, że posiadam Control Ultimate Edition, choć kupowałem wydanie Deluxe w czasie debiutu" - opisuje jeden z zaskoczonych użytkowników na forum dyskusyjnym ResetEra. Wkrótce później pojawiło się więcej podobnych doniesień od graczy.

Niedługo rozgoryczenie spotęgował dodatkowo fakt, że tacy użytkownicy wkrótce stracili dostęp do Ultimate Edition, powracając do standardowego wydania na PS4. 505 Games tym razem nie zdecydowało się jeszcze na wystosowanie oficjalnego komentarza w sprawie tego zamieszania.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Control

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama