Reklama

Conan Exiles pozwoli podbijać miasta innych graczy

​Twórcy nastawionego na sieciową rozgrywkę Conan Exiles ujawnili nowe szczegóły na temat przygotowywanego trybu PvP, a więc walk z innymi użytkownikami.

W przygotowywanej produkcji nie tylko dane nam będzie zmierzyć się z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, ale także z postaciami pozostałych graczy. Pojedynki będą przy tym nie typowe, bo związane mają być z podbijaniem miast i ziem.

Podczas rozgrywki będziemy mogli zakładać osady, które jednak później mogą zostać najechane przez innych użytkowników. Działać ma to też oczywiście w odwrotnym kierunku - pojawi się możliwość zaatakowania napotkanych metropolii.

W trakcie budowy miasta będziemy musieli zadbać więc o odpowiednie fortyfikacje, w tym mury i zamki. Istotny ma być jednak materiał, który wykorzystamy do wznoszenia kolejnych obiektów - konstrukcję z piaskowca (surowca klasy pierwszego poziomu) można zniszczyć bronią ze stali (minerału typu drugiego). I tak dalej.

Reklama

W rozwijaniu obozu oraz ochronie metropolii graczom pomogą znajomi z klanów. To jednak nie wszystko - gdy zdarzy się sytuacja, że w obozie zabraknie użytkowników, ataki najeźdźców odeprzeć będą mogli niewolnicy kontrolowani przez sztuczną inteligencję.

Natomiast w przypadku przeprowadzania szturmu na wrogie miasto, pod uwagę będzie trzeba wziąć posiadaną uzbrojenie. Najtrudniejsze do sforsowania mają być mury wytworzone z surowca klasy trzeciego poziomu, które zniszczyć można na dwa sposoby.

Pierwszym są wybuchające beczki, których produkcja - jak wyjaśniają twórcy we wpisie na oficjalnym blogu Conan Exiles - jednak "pochłania dużo zasobów i czasu". Dodatkowym problemem jest fakt, że są skuteczne dopiero po umieszczeniu obok budowli, którą chce się obrócić w proch.

Inną metodą (którą można jednak zablokować w ustawieniach danego serwera) są przywoływane uosobienia wybranych bóstw. Tak zwane awatary dysponują ogromną mocą, ale jest jeden haczyk - kontrolować można go tylko przez kilkadziesiąt sekund. Ponadto znika tuż po tym, jak przeciwnicy zabiją odpowiedzialnego za wezwanie istoty kapłana, który jest zaznaczony na mapie.

Tuż przed weekendem odpowiedzialni za Conan Exiles twórcy zorganizowali w serwisie Twitch specjalny pokaz poświęcony właśnie trybowi PvP. W trakcie prezentacji przedstawiono około 40 minut gameplayu ze starciami między graczami.

Wczesna wersja produkcji ukaże się 31 stycznia na PC, oczywiście za pośrednictwem Steama. Gra kosztować ma 29,99 dolarów (około 122 zł). Wiosną zawita także na konsolę Xbox One, choć dokładny termin wydania nie jest znany.

Poniżej można obejrzeć zwiastun poświęcony trybowi PvP:

Z kolei zapis przeprowadzonej na Twitchu prezentacji TUTAJ.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy