Reklama

Commandos 4 trafi na PC i konsole PS5 oraz Xbox Scarlett

​Kalypso Media potwierdziło, że najnowsza czwarta odsłona serii Commandos trafi nie tylko na PC, ale także konsole kolejnej generacji.

Od jakiegoś czasu wiadomo, że uznana seria Commandos powróci za sprawą remastera drugiej odsłony. Kalypso Media potwierdziło jednak, że do sprzedaży na PC i konsole nowej generacji PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett trafi także pełnoprawna czwarta część. W tym celu powstało zupełnie nowe studio, które zajmie się pracami nad grą, aczkolwiek obecnie nie znamy nawet jego nazwy.

Wiadomo jedynie, że deweloperzy swoją siedzibę mają we Frankfurcie zaś szefem ekipy jest Jürgen Reußwig. W opublikowanym oświadczeniu wydawca przyznał, że utworzenie nowego studia to realizacja założeń firmy na najbliższe lata w celu rozszerzenia wewnętrznych, jak również zewnętrznych założeń.

Reklama

Jednocześnie zespół nie może doczekać się rozpoczęcia prac nad Commandos 4. Pojawiły się jednak obawy niektórych fanów odnośnie wydania produkcji na konsole, ponieważ marka zakorzeniona jest w PC i mimo iż seria zadebiutowała na starszej generacji urządzeń Sony oraz Microsoftu to mieliśmy do czynienia ze zwykłym portem i nie brakowało opinii, że poziomem jakości odbiegał on od standardowego wydania na komputerach.

W tym przypadku najpewniej ewentualne błędy nie zostaną powtórzone. Commandos powstało w 1998 roku, kiedy do sklepów trafiła pierwsza odsłona zaś sama seria doczekała się kilku epizodów, z czego ostatni wyszedł w 2006 roku.

Natomiast 24 stycznia 2020 roku, a więc już za miesiąc swoją premierę będzie miał Commandos 2: HD Remaster, który oczywiście będzie posiadał odświeżoną oprawę graficzną i zostanie dostosowany do współczesnych systemów operacyjnych tak by dało się bez problemu je uruchomić na nowszych maszynach. Nie jest to tylko typowe podbicie grafiki czy dodanie rozdzielczości, ponieważ deweloperzy zaprojektują dostępne w grach postaci praktycznie od zera. Do tego odmieniony interfejs, usprawnione sterowanie czy odmieniony samouczek.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje