Command & Conquer - seria klasycznych RTS-ów znów na liście bestsellerów

Seria Command & Conquer zdominowała w marcu europejskie listy najlepiej sprzedających się gier wideo. Stało się to po tym, jak wydawca - Electronic Arts - udostępnił na platformie Steam całą kolekcję.

W marcu, po premierze na Steamie, tytuły z serii Command & Conquer - a więc kultowych RTS-ów, które zachwycały graczy od lat dziewięćdziesiątych - szybko zdobyły popularność wśród europejskich graczy. Jak wynika z danych GSD opublikowanych na portalu GamesIndustry.biz, gry te zajęły połowę miejsc w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się tytułów w Europie. Na czele grupy znalazł się Command & Conquer: Generals, który uplasował się na czwartym miejscu.

Reklama

Wyjątkowo dobrze sprzedawała się również kolekcja Command & Conquer: The Ultimate Collection, która zawiera parę odsłon tej serii. To właśnie dzięki niej aż 11 gier z tego zestawu znalazło się w pierwszej dwudziestce najlepiej sprzedających się tytułów.

Najwyżej notowanym nowym tytułem na liście było EA Sports FC 24, na drugim miejscu znalazło się Helldivers 2, a na trzecie miejsce podium trafiło Dragon’s Dogma 2. Z kolei w pierwszej trzydziestce pojawiło się kilka nowości - WWE 2K24 na dwunastej pozycji, Rise of the Ronin na osiemnastej oraz Princess Peach Showtime na dwudziestej trzeciej.

Oto pierwsza dziesiątka najlepiej sprzedających się gier w Europie w marcu:

  1. EA Sports FC 24 (EA)
  2. Helldivers 2 (Sony)
  3. Dragon’s Dogma 2 (Capcom)
  4. Command & Conquer: Generals (EA)
  5. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege (Ubisoft)
  6. Grand Theft Auto 5 (Rockstar)
  7. Command & Conquer: Red Alert 2 (EA)
  8. Command & Conquer: Tiberian Sun (EA)
  9. Command & Conquer: Renegade (EA)
  10. Command & Conquer: Red Alert (EA)

Command & Conquer udowadnia, że klasyczne mechanizmy rozgrywki nadal mają swoje miejsce i potrafią zapewnić sukces. Wzrost zainteresowania tymi grami pokazuje także, jak duża jest nostalgia panująca wśród graczy. Być może wyniki klasycznych odsłon serii Command & Conquer zachęcą Electronic Arts do stworzenia kontynuacji? Czy RTS w dawnym, dobrym stylu - tylko unowocześniony w różnych obszarach - miałby w dzisiejszych racjach rację bytu?

Z danych GSD wynika również, że sprzedaż konsol w marcu spadła o 27 proc. w porównaniu do marca 2023 roku. PlayStation 5 utrzymało pozycję najlepiej sprzedającej się konsoli w ubiegłym miesiącu, pomimo spadku sprzedaży o niemal 31 proc. rok do roku.  

Command & Conquer (w skrócie - C&C) to seria gier strategicznych czasu rzeczywistego (RTS) osadzonych w konwencji science fiction. Zapoczątkowana w 1995 roku przez studio Westwood Studios, stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych serii w historii gatunku. Obecnie prawa do marki należą do Electronic Arts. Gracze od dawna domagają się stworzenia kolejnej odsłony serii. Czy kiedyś uznana seria odzyska dawny blask? Za sprawą sukcesu na Steamie na pewno znów zwróci na siebie uwagę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Command & Conquer
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama