Reklama

Code Vein kolejnym projektem Bandai Namco

Code Vein /materiały prasowe

​W ubiegłym tygodniu firma Bandai Namco ogłosila, że dzisiaj zamierza ujawnić swój kolejny projekt. Do zapowiedzi jeszcze nie doszło, ale w sieci pojawiły się pierwsze szczegóły, z których wynika, że tajemniczą grą jest Code Vein.

Informacje na temat produkcji pochodzą z najnowszego wydania japońskiego magazynu Famitsu. Tytuł jest nastawionym na akcję RPG-iem, w którym zajmiemy się eksplorowaniem podziemi. Rozgrywka cechować się będzie wysokim stopniem trudności.

Wcielimy się w jednego z Revenantów - wyposażonych w nadludzkie umiejętności wampirów, którzy starają się odkryć prawdę o świecie. Jeżeli nie zyskają odpowiedniej ilości krwi, zamieniają się w potwory znane jako Lost. Dzieci nocy prowadzą firmę Vein, z pomocą której próbują pomóc w przetrwaniu sobie i swoim pobratymcom.

Reklama

Istotnym elementem powstającej gry jest system Buddy, który pozwoli graczom eksplorować wirtualne podziemia w towarzystwie znajomego. Innymi słowy - produkcja położy nacisk na zabawę w kooperacji.

Podczas walki skorzystamy głównie z mieczy - zarówno jedno, jak i dwuręcznych - a także broni zasięgowej. W arsenale znajdą się również różnego rodzaje włócznie i młoty, którymi rozprawimy się z przeciwnikami.

Wampiry dysponują też umiejętnością zwaną Blood Veil. Zdolność pozwala wyssać krew z potworów Lost, co z kolei daje dostęp do określonych bonusów, które między innymi wzmacniają bohatera oraz osłabiają wrogów.

Prace znajdują się na stosunkowo wczesnym etapie - produkcję ukończono dotychczas w 35%. Głównym projektantem tytułu jest Yusuke Tomizawa, producentem został Keita Iizuka, a reżyserem Hiroshi Yoshimura. Cała trójka w przeszłości odpowiadała między innymi za God Eater 2.

Code Vein powinno ukazać się w 2018 roku, choć dokładna data premiery nie jest znana. Podobnie zresztą, jak platformy docelowe, choć niewykluczone, że gra trafi na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Wkrótce światło dzienne powinien też ujrzeć zwiastun, a tymczasem zerknijcie na galerię zamieszczoną wśród tekstu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy