Reklama

Cmoar Smartphone Viewer: Polskie gogle do wszystkiego

Znane przysłowie mówi, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do... niczego. W przypadku Cmoar Smartphone Viewer - urządzenia stworzonego przez Polaków - może być inaczej.

Gadżet jest jednocześnie projektorem 2D i 3D, a także pozwala na zabawę z rzeczywistością wirtualną (VR) i rozszerzoną (AR). Cmoar Smartphone Viewer to współpracujące z nowoczesnymi smartfonami (wyposażonymi w ekran o wielkości od 3,5 do 5,7 cala) gogle, które mogą pełnić kilka różnych funkcji - wyświetlać obraz 2D i 3D, a także działać, jak okulary VR i AR. W pierwszych dwóch przypadkach obraz będzie miał rozmiar odpowiednio 125 cali i 80 cali. Mowa oczywiście o rozdzielczości HD przy odległości dwóch metrów od ściany.

Reklama

Jak to wszystko będzie działać? Prosto - urządzenie składa się z głównej bazy i soczewek o różnych właściwościach. W zależności od aktualnych potrzeb, wkładamy te ostatnie do podstawowej części sprzętu.

Wraz z premierą gogli udostępnionych zostanie kilka aplikacji, które pozwolą oglądać filmy oraz grać w rzeczywistości wirtualnej, a także pobawić się AR. Ponadto twórcy obiecują, że powstanie kilka produkcji dedykowanych Cmoar Smartphone Viewer.

To jednak nie wszystko, bo gadżet wyposażony zostanie w bardzo ciekawą funkcję streamingu gier z PC i konsol. Dzięki temu będzie można zanurzyć się w rzeczywistość wirtualną w już wydanych tytułach. Prototyp sprzętu został po raz pierwszy pokazany w trakcie tegorocznych targów E3.

Na razie jednak twórcy potrzebują pomocy internautów. Jakiś czas temu wystartowali ze zbiórką na Kickstarterze, ale niedawno ją zresetowali, bo autorzy nawiązali współpracę z nową firmą, która pomoże im wyprodukować egzemplarze o znacznie lepszej jakości.

Na realizację projektu Polacy potrzebują 60 tysięcy, z czego na razie udało im się zgromadzić niecałe 15 tysięcy. Do końca akcji pozostało jednak jeszcze 27 dni. Dorzucić się możecie TUTAJ. Premiera została wstępnie zaplanowana na luty 2015 roku. Poniżej znajdziecie wideo wiadomość od twórców:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy