Claptrap dostanie nowy głos w Borderlands 3 z powodu pieniędzy

​David Eddings, aktor podkładający głos pod popularną postać Claptrapa w serii Borderlands, nie pojawi się w najnowszej części cyklu, Borderlands 3. Jak to często bywa, poszło o pieniądze - mężczyzna nie dogadał się ze studiem Gearbox Software w sprawie wynagrodzenia za swoją pracę.

Główny problem polega na tym, że w przeszłości Eddings podkładał głos pod robota, będą jednocześnie zatrudniony w studiu na innym stanowisko. Dlatego też nie dostawał za to dodatkowych pieniędzy, grę aktorską traktując jako jeden ze standardowych obowiązków.

Eddings odszedł jednak ze studia w marcu 2017 roku, przechodząc do Rooster Teeth. Więc gdy Gearbox zgłosiło się, by zaangażować go do Borderlands 3, ten zarzyczył sobie pieniędzy za swój czas i głos, co wydaje się być logicznym posunięciem. Jak jednak widać, nie w oczach włodarzy Gearbox.

Reklama

"Nie" - oparł sam zainteresowany, zapytany na Twitterze o to, czy pojawi się w Borderlands 3. "Po raz pierwszy zażądałem zapłaty za pracę i nagle już nie było ich na mnie stać. Nie mówię im, co mają robić, ale może powinni przelać te 12 milionów dolarów od 2K na konto Gearbox..." - żartuje.

Randy Pitchford, kontrowersyjny dyrektor generalny Gearbox Software odparł na Twitterze, że "Pan Eddings" otrzymał "względnie hojną ofertę za powrót do roli Claptrapa". Nie jest oczywiście jasne, co dokładnie ma na myśli Pitchford, pisząc o "względnej hojności".

Z drugiej strony, nie można zapominać, że Claptrap z serii Borderlands 3 jest robotem, a jego głos jest mocno "zmechanizowany". Już pierwsze materiały z rozgrywki z nowej gry pokazały, że trudno odróżnić nowego aktora Claptrapa od tego z przeszłości. Jeśli nie widać różnicy, po co przepłacać...

Strzelanka Borderlands 3 zadebiutuje we wrześniu tego roku. Dokładna data premiery to 13 września, na wszystkich trzech platformach sprzętowych: PC, PS4 oraz Xbox One. W wersji PC pozostanie dostępne wyłącznie w Epic Games Store przez okres pół roku, a więc do kwietnia 2020 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama