Reklama

Civilization V: Zajrzyj na ciemną stronę piłkarskich mistrzostw świata

Mundial już za nami, ale pozostajemy w klimatach piłkarskich. Jeden z fanów Civilization V stworzył modyfikację, która pozwala zajrzeć za kulisy każdej dużej imprezy związanej z tym najpopularniejszym sportem na świecie.

Kulisy, które są ciemne, brudne i wypełnione wykorzystywanymi pracownikami. O tym się głośno nie mówi, ale wielkie święto piłkarskie odbywa się wielkim kosztem. I chodzi nie tylko o pieniądze. Przy organizacjach mundiali (czy też Euro) bardzo często dochodzi do różnego rodzaju przekrętów, korupcji, a nade wszystko wykorzystywania ludzi.

Z pierwszymi dwoma elementami mieliśmy do czynienia niedawno - Brazylijczycy protestowali właśnie przeciwko oszustwom i marnotrawieniu budżetu przez władze ich kraju. Ostatni jest szczególnie widoczny w Katarze, gdzie nad budową stadionów i infrastruktury pracują imigranci - tańsi o połowę od lokalnych pracowników.

Reklama

I to właśnie postanowił skrytykować niejaki Steph Caskenette w FIFA World Cup Host Resolution - modzie do Civilization V, który pozwala graczom "zasmakować" ciemnej mocy większości piłkarskich mundiali.

Głównym zadaniem jest wybudowanie infrastruktury na mistrzostwa świata korzystając z usług tańszych o połowę imigrantów, którzy mogą pracować bez jedzenia i picia wiele godzin. A gdyby im się coś nie spodobało - można zatrzymać ich paszporty, dzięki czemu nie uciekną.

"Było wiele gier opartych na licencji FIFA. Każda z nich w swoich mechanizmach rozgrywki ignoruje jednak potęgę tej organizacji. Nie pokazują skandali, bogactwa, kontrowersji. Chodzi w nich tylko o granie w piłkę. A to nie wszystko. To nie jest FIFA" - czytamy w opisie moda.

Modyfikację możecie pobrać z TEGO miejsca. Do działania wymaga jednak rozszerzenia Nowy, wspaniały świat. Projekt organizacji piłkarskich mistrzostw świata odblokujecie głosując w trakcie światowego kongresu po zbadaniu wszystkich nowinek w kategorii biologii i technologii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy