Civilization 3 ma fanów w różnym wieku. Pewna matka pobiła nietypowy rekord

Pewna matka ma na koncie niemal trzykrotnie więcej godzin w Sid Meier’s Civilization 3 niż zajęło stworzenie tejże kultowej gry.

Civilization 3 być może nie jest pierwszym tytułem jaki kojarzy nam się z postacią Sida Meiera, szczególnie, że jest to gra, która pojawiła się na rynku już ponad 10 lat temu, ale na pewno ma bardzo ważne znaczenie dla całej serii. Ta klasyczna strategia turowa, mimo tak wielu lat na karku nadal stanowi świetną rozgrywkę - jak się okazuje, dla całej rodziny, która może spędzić przy niej tysiące godzin. Niedawno internet obiegła informacja o pewnej matce, która ma już na koncie ponad 16 tysięcy (!) godzin. To znacznie, znacznie więcej niż zajęło stworzenie całej trzeciej części.

Reklama

16 tysięcy godzin to w przeliczeniu ponad 2 lata, a jej historię znamy dzięki jej córce, która zamieściła w internecie screenshot z widoczną na nim liczbą 16,395 tysięcy godzin. Z czego ponad 30 godzin to ostatnie dwa tygodnie - z jednej strony sporo (40 godzin to pełny tydzień pracy po 8 godzin dziennie), z drugiej wydaje się to niewiele w zestawieniu z całą liczbą.

Pod wpisem ze screenem można znaleźć mnóstwo komentarzy, które dopingują mamie w biciu kolejnych rekordów. Pojawił się nawet komentarz ze strony oficjalnego konta gry, z podziękowaniami za jej oddanie marce. Pod wpisem znalazła się nawet odpowiedź od jednego z twórców, designera Sorena Johnsona, który porównał wynik kobiety do swojego czasu, spędzonego na pracy przy grze:

Dla porównania, ja spędziłem 6,480 godzin pracując nad Civ 3."

To oznacza, że grająca mama spędziła w Cywilizacji 3 blisko trzykrotnie więcej godzin niż zajęło stworzenie gry od zera. Nic dodać, nic ująć - najpierw była babcia oddana bez reszty Skyrimowi, teraz mamy mamę, która bije rekordy w Civ 3. Nic tylko się cieszyć, że gry trafiają do kolejnych pokoleń.

Komentujący wpis są gotowi nawet walczyć o jej serce, choć to oczywiście głównie internetowe żarty. Jeden z nich zapytał “Czy jest mężatką?". Jej córka odpisała “Mam już tatę", na co pytający odpisał pytaniem: “A ile godzin ma w Civ3? Bo jeśli mniej niż 16 tysięcy to jesteśmy gotowi walczyć."

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sid Meier's Civilization VI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy