Ciri może być główną bohaterką Wiedźmina 4

Wiedźmin 3: Postać Ciri /materiały prasowe

​Nie jest wielką tajemnicą, że polskie studio CD Projekt w dalszej przyszłości powróci zapewne do produkcji kolejnej gry w uniwersum Wiedźmina. Nikt nie wie obecnie, w jaką postać wcielą się gracze, lecz całkiem prawdopodobne jest, że będzie to Ciri, którą kontrolowaliśmy już w Wiedźminie 3.

Taką opinię przekazał Jakub Szamałek, główny scenarzysta Wiedźmina 3, podczas rozmowy z serwisem VG247. "Czy rozważaliście kiedyś kontynuowanie cyklu Wiedźmin z Ciri jako główną bohaterką" - zapytał dziennikarz, w ramach rozmowy przeprowadzonej na 5. urodziny tytułu.

"Interesujące pytanie. Czy chciałbyś zagrać w grę z Ciri w roli głównej?" - zapytał dość wymijająco Szamałek, nie chcąc najwyraźniej wdawać się w szczegóły. Nieco więcej na ten temat powiedział później, zapytany o inną interesującą kwestię - czego najbardziej żałuje, patrząc wstecz na prace.

Reklama

"Żałuję, że nie poświęciliśmy więcej miejsca na przeszłość Ciri. Jest wyjątkowo bogatą i złożoną postacią. Ale z oczywistych powodów - przez większość czasu nie ma jej na ekranie - nie mogliśmy poświęcić jej tyle czasu, ile byśmy chcieli. Ale kto wie, być może zmieni się to w przyszłości?" - dodał.

Już w marcu studio wysyłało mocne sugestie na temat tego, że zaraz po zakończeniu prac nad Cyberpunk 2077 zajmie się ponownie Wiedźminem. Informacje przekazał wtedy Adam Kiciński, prezes CD Projektu, podczas spotkania z dziennikarzami.

"Mówiłem, że nie będzie Wiedźmina 4. Dawałem jasno do zrozumienia, że Wiedźmin to była trylogia. Jednocześnie zawsze podkreślaliśmy, że chcemy robić wiedźmińskie gry, a ugoda z panem Sapkowskim potwierdziła nasze prawa" - zaczął menedżer. Na razie nie jest więc zbyt obiecująco.

"Prowadziliśmy już prace nad kolejną grą single player, doprowadziliśmy do powstania w miarę klarownego konceptu, który czeka na dalszy rozwój. I to zaczyna się już dziać, choć nie chcemy temu na razie poświęcać czasu. Zaraz po zakończeniu prac nad Cyberpunk 2077 prace nad kolejnym tytułem ruszą z kopyta" - dodał jednak prezes, prowadząc nad na dobrą ścieżkę. Ale skąd Wiedźmin?

"Mamy dwa światy i w ramach tych światów chcemy tworzyć gry - w związku z tym wszystkie zaplanowane na razie gry są albo wiedźmińskie albo cyberpunkowe" - dodał. A więc kolejnym projektem po Cyberpunk 2077 będzie albo kolejny Cyberpunk (co mało prawdopodobne), albo właśnie Wiedźmin.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy