Reklama

"Chmura" Xboksa One może działać jak GaiKai

Choć PlayStation 4 nie będzie wstecznie kompatybilne z PS3, za jakiś czas na next-genie będzie można uruchamiać produkcje z poprzedniej konsoli Sony za pośrednictwem usługi GaiKai.

Oficjalnie takiej możliwości konkurencyjny Microsoft nie zapowiedział, nie oznacza to jednak, że nie wprowadzi jej w przyszłości. Przedstawiciele giganta z Redmond stwierdzili bowiem, że ich "chmura" również może służyć do streamingu gier.

Odpowiedzialny za planowanie produktu w Microsofcie Albert Penello w wywiadzie udzielonym serwisowi GameSpot został zapytany czy wykorzystywana przez Xboksa One technologia "chmur" może zostać użyta - podobnie jak GaiKai na PS4 - do streamingu gier z poprzedniej konsoli.

"Tak, absolutnie. To właśnie jedna z rzeczy, która sprawia, że "chmura" jest zarówno interesująca, jak i trudna do opisania ludziom. Bo to, co może robić ta technologia, jest trudne do zauważenia. Kiedy powiemy klientowi, że chcemy, by konsola była podłączona do internetu, to jednocześnie chcemy, by developerzy wiedzieli, że mogą korzystać z 'chmury'" - powiedział Penello.

Reklama

"Jest wiele rzeczy, które mogą robić te serwery. Na przykład mogą zostać użyte do przetwarzania głosu. Mogą też zająć się bardziej skomplikowanymi rzeczami, jak renderowanie gier, tak jak robi to GaiKai i streamowanie ich do konsoli. Z czasem musimy się jednak dowiedzieć, ile to wszystko mogłoby kosztować i jakiej jakości byłoby oferowane doświadczenie" - dodał Penello.

Tak więc niewykluczone, że z czasem na Xboksie One pojawią się produkcje z Xboksa 360. Byłoby to chyba niezłe rozwiązanie?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy