Reklama

Chernobylite: Wiemy, kiedy gra opuści wczesny dostęp

​The Farm 51 ujawniło datę debiutu Chernobylite, czyli najnowszego survival horroru, nastawionego na eksplorację terenu oraz nieliniową historię, który nastąpi latem bieżącego roku.

Chernobylite to gra od polskiego studia The Farm 51, która powstaje już od pewnego czasu i jest dostępna na Steam w ramach wczesnego dostępu. Deweloperzy podczas targów E3 zdradzili, że produkcja opuści tryb early access i zadebiutuje w finalnej wersji 28 lipca 2021 roku. Tyczy się to jednak tylko edycji dedykowanej komputerom, a wersje na PlayStation 4 oraz Xbox One trafią do nas jeszcze latem bieżącego roku.

Posiadacze PS5 i Xbox Series X/S będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ nie wiemy, kiedy dane będzie zagrać nam na nowych konsolach. Twórcy zaprezentowali nam przy okazji nowy zwiastun ukazujący finalną misję The Heist, która wieńczy całą historię. Chernobylite to gra akcji typu survival horror stanowiąca swego rodzaju ukłon do fanów serii Stalker. Akcja opowieści toczy się w Strefie Wykluczenia wokół elektrowni jądrowej w Czarnobylu.

Reklama

Głównym bohaterem jest mężczyzna o imieniu Igor, który po 30 latach od katastrofy nuklearnej postanawia odnaleźć zaginioną miłość. Na miejscu czeka go zaskoczenie, gdyż okazuje się, że teren opanowała armia zainteresowana wydobyciem tajemniczej substancji. Jakby tego było mało, na protagonistę czekają też nadnaturalne rzeczy, z którymi musi się zmierzyć. Produkcja stawia na nieliniowość i eksplorację terenu, co spodoba się fanom survivali.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje