Reklama

Chernobylite: Polska gra otrzymała demo i darmowe DLC

​Chernobylite - jedna z niewielu udanych polskich gier wideo, które ujrzały światło dzienne w 2021 roku - ponownie zaprasza do czarnobylskiej Zony.

Studio The Farm 51 realizuje plan polegający na długotrwałym rozwoju swojej najnowszej gry. Chernobylite z okazji Halloween doczekał się nowych potworów oraz misji pobocznych, a teraz - na święta - przygotowano kolejne questy oraz nową mapę, osadzoną w Prypeci. Warto podkreślić, że są to dodatki bezpłatne. Ale autorzy przygotowali też płatne DLC: zimowe skórki dla wszystkich rodzajów broni za 14,49 zł oraz ścieżkę dźwiękową autorstwa Mikołaja Stroińskiego za 17,99 zł.

Niespodzianką jest natomiast pojawienie się wersji demonstracyjnej Chernobylite. Gracze, którzy nie byli do tej pory w stu procentach przekonani, że jest to tytuł wart uwagi, mogą teraz zupełnie za darmo ukończyć prolog oraz pierwsze dwa dni czarnobylskiej przygody. A jeśli formuła oraz klimat  (szczególnie klimat!) stworzone przez The Farm 51 przypadną wam do gustu, w sklepie Epic Games Store pełną wersję kupicie obecnie ze zniżką 25 proc.

Reklama

Chernobylite - co dalej?

Na tym rozwój Chernobylite się nie kończy. The Farm 51 przedstawiło roadmapę, według której co kwartał do gry będzie trafiać nowa darmowa zawartość. Czasem będą to kosmetyczne przedmioty, a czasem nowe misje - czy to fabularne, czy poboczne. W pierwszym kwartale przyszłego roku ma się w końcu ukazać Chernobylite: Enhanced Edition, czyli wersja ulepszona pod kątem konsol nowej generacji - Xbox Series X oraz PlayStation 5.

Co prawda Chernobylite już teraz można uruchomić na next-genach, ale należy pogodzić się z grafiką rodem z konsol poprzedniej generacji (choć w dalszym ciągu ładną) oraz z animacją w 30 klatkach na sekundę. W pierwszym kwartale przyszłego roku poza wydaniem next-genowym możemy spodziewać się rozszerzenia o nazwie Blue Flames, w skład którego wejdą: nowe wydarzenie fabularne, nowa broń oraz szereg elementów kosmetycznych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy