Reklama

Chernobylite finalizuje zbiórkę na Kickstarterze, podwajając zakładany cel

Najwyraźniej liczba stalkerów pragnących odwiedzić zeskanowaną w 3D Strefę Wykluczenia w Chernobylite jest znacznie wyższa niż przewidzieli to deweloperzy. Ta gra typu survival horror zebrała już ponad 178 tys. dolarów w ramach zbiórki funduszy na Kickstarterze, osiągając w ten sposób 4 dodatkowe cele. Twórcy rozdają również gratis Chernobyl VR Project (wersja działająca z urządzeniem VR i bez niego) osobom, które wsparły projekt.

Przygotuj się na mroczną i niebezpieczną wędrówkę po napromieniowanym terenie Chernobylite, ponieważ gra nie tylko powstanie, ale zaoferuje też znacznie większy obszar do eksploracji, nowe języki, system craftingu broni oraz dźwięki nagrane w czarnobylskiej Zonie i przeniesione do gry.

Dzięki lojalnej społeczności Kickstartera, która zdecydowała się wesprzeć kampanię, Chernobylite nie tylko będzie wiernie odzwierciedlał zakamarki Czarnobylskiej zony, ale także świat gry znacznie się powiększy. Dodatkowo realizm gry podkreśli również dźwięk nagrany w tych samych miejscach, w których toczy się nielinearna fabuła gry, a zatem w samej Prypeci. Gra zostanie również zlokalizowana na więcej języków tak, aby szersze grono graczy z całego świata mogło cieszyć się rozgrywką w swoim ojczystym języku. Do gry zostanie również dodany system craftingu broni.

Reklama

Twórcy postanowili też w ramach nagrody dodatkowej rozdać za darmo klucze Steam do swojego poprzedniego projektu o Czarnobylu - Chernobyl VR Project (wersja działająca z VR i bez VR) dla wszystkich wspierających kampanię, którzy zdecydowali się na wpłatę 15 USD lub wyższą. Dotyczy to zarówno osób, które już wsparły kampanię, jak i nowych wspierających. Do tej pory Chernobyl VR Project był dostępny wyłącznie na urządzenia wirtualnej rzeczywistości, a od zakończenia kampanii Kickstarter Chernobylite w podróż do wirtualnego Czarnobyla mogą wybrać się również osoby nie posiadające sprzętu VR.

Chernobylite pojawi się na PC i konsolach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje