Reklama

Chcesz zagrać w gry z kultowego Atari?

​Jesteście przygotowani na powrót do przeszłości?

Atari to kultowa firma, która przyczyniła się do wzrostu popularności gier wideo na świecie. Przedsiębiorstwo po obfitych latach, w końcu uległo konkurencji i dzisiaj nazwa firmy kojarzona jest głównie przez starszych graczy, mających przyjemność korzystać z ich sprzętów. Sytuacja ta już niedługo może ulec zmianie.

Przyczyni się do tego ekipa Code Mystics, specjalizująca się w dostosowywaniu starych produkcji do współczesnych urządzeń. Tym razem wzięli na warsztat gry wydane na Atari, które oryginalnie wydawane były jeszcze na kasetach magnetofonowych.

Reklama

Oryginalna kompilacja ma zawierać aż sto produkcji i być dostępna na platformie Steam. Osoby odpowiedzialne za Atari Vault zadbają o to, żeby w grach dostępny był tryb multiplayer (globalne tabele wyników, itp.) oraz żeby wszystkie tytuły bezproblemowo współpracowały ze Steam Controllerem.

Na tę chwilę nieznana jest cena, ani data premiery. Sytuacja ulegnie zmianie w ten weekend, gdzie podczas targów PAX South w San Antonio, Code Mystics zdradzi więcej szczegółów.

Autor: Łukasz Morawski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje