Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Chcesz zagrać w gry z kultowego Atari?

​Jesteście przygotowani na powrót do przeszłości?

Atari to kultowa firma, która przyczyniła się do wzrostu popularności gier wideo na świecie. Przedsiębiorstwo po obfitych latach, w końcu uległo konkurencji i dzisiaj nazwa firmy kojarzona jest głównie przez starszych graczy, mających przyjemność korzystać z ich sprzętów. Sytuacja ta już niedługo może ulec zmianie.

Reklama

Przyczyni się do tego ekipa Code Mystics, specjalizująca się w dostosowywaniu starych produkcji do współczesnych urządzeń. Tym razem wzięli na warsztat gry wydane na Atari, które oryginalnie wydawane były jeszcze na kasetach magnetofonowych.

Oryginalna kompilacja ma zawierać aż sto produkcji i być dostępna na platformie Steam. Osoby odpowiedzialne za Atari Vault zadbają o to, żeby w grach dostępny był tryb multiplayer (globalne tabele wyników, itp.) oraz żeby wszystkie tytuły bezproblemowo współpracowały ze Steam Controllerem.

Na tę chwilę nieznana jest cena, ani data premiery. Sytuacja ulegnie zmianie w ten weekend, gdzie podczas targów PAX South w San Antonio, Code Mystics zdradzi więcej szczegółów.

Autor: Łukasz Morawski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje