ChatGPT. Sztuczna inteligencja stworzyła fabułę i opis najmroczniejszej gry

ChatGPT podbija właśnie świat, generując kolejne ściany tekstu wymagającym użytkownikom. Sztuczna inteligencja operuje już na takim poziomie, że przeszła nawet rozmowę kwalifikacyjną Google i z powodzeniem mogłaby zostać zatrudniona na stanowisku inżyniera trzeciego stopnia. My natomiast sprawdziliśmy, jak bot poradził sobie z zaprojektowaniem fabuły najmroczniejszej gry wideo na świecie.

ChatGPT to rewolucja. Dla jednych niebezpieczna, dla innych wybawienie

ChatGPT (Chat Generative Pre-trained Transformer) to specjalny bot, który operuje na modelu języka GPT-3 stworzonego pierwotnie przez firmę OpenAI. Funkcja jest w stanie odpowiadać na pytania użytkowników i tworzyć długie ściany logicznie ułożonego tekstu. Model bazuje na gargantuicznych danych składających się z blisko 8 mln artykułów znajdujących się w bazie Wikipedii.

ChatGPT stosuje techniki uczenia przez wzmocnienie oraz uczenia nadzorowanego, dzięki czemu cała rozmowa z botem wygląda niemal jak pogawędka dwóch normalnych ludzi. Wszechstronność i mnogość wariantów jakie operuje dzieło od OpenAI zadziwia i jednocześnie przeraża.

Reklama

Spekuluje się, że za jakiś czas ChatGPT może zastąpić czynnik ludzki w mnogiej liczbie zróżnicowanych zawodów. Mówimy o produkcie, który wydany został na rynek pod koniec listopada 2022 roku. Od tamtego czasu cieszy się niesamowitą wręcz popularnością, a jego wycena sięga już nawet 30 miliardów dolarów. Nie trzeba dodawać, że funkcja cały czas urozmaicana i ulepszana jest przez twórców.

Ostatnio świat obiegła informacja, że ChatGPT został wytestowany przez pracowników korporacji Google. Ci mieli sprawdzić, czy sztuczna inteligencja będzie w stanie przejść rozmowę kwalifikacyjną. Jakież było ich zdziwienie, w momencie, gdy okazało się, że ChatGPT nie tylko pomyślnie przeszedł ową rozmowę, ale spokojnie mógłby znaleźć zatrudnienie na stanowisku inżyniera trzeciego poziomu...

Sztuczna inteligencja tworzy fabułę gry wideo

Na pewno wielu twórców gier wideo znajdzie mnogą liczbę pomysłów na to, jak można wykorzystać tego typu sztuczną inteligencję w projektowaniu gier wideo. Pomoc przy tworzeniu dialogów i voice-line’ów, a może komponowanie kawałka warstwy fabularnej?

Postanowiliśmy to sprawdzić i zapytaliśmy ChatGPT, czy jest w stanie stworzyć fabułę i opis najmroczniejszej gry wideo na świecie. Jeśli jesteście ciekawi wyniku, to poniżej przedstawiamy pełen rezultat.

Na tym nie zakończyły się jednak nasze testy sztucznej inteligencji. ChatGPT zmuszony został do jeszcze większego wysiłku. Poprosiliśmy go o to, by nadał tytuł zaprojektowanej przez siebie grze. Minęło kilka sekund i wirtualny rozmówca wypluł wynik: "Cicha Noc: Poza Granicami Sprawiedliwości".

Postanowiliśmy więc pójść o krok dalej. Co z unikalnymi elementami w grze? Czy bot jest w stanie sobie poradzić z takim wyzwaniem? Otóż tak i to zadziwiająco dobrze:

Skoro mamy już kompletny zarys fabularny, opis gry, tytuł i szereg funkcji, czas na easter eggi. Poprosiliśmy ChatGPT, by zaprojektował kilka nawiązań do popularnych gier z serii GTA oraz Max Payne. Oto, co stworzył:

Czy ChatGPT będzie w stanie zaprojektować kilka elementów humorystycznych w tworzonej przez siebie produkcji? Prezentujemy wynik jego odpowiedzi, a wnioski pozostawiamy Wam, drodzy czytelnicy:

No dobrze, ale co ze zwieńczeniem akcji i zakończeniem gry? ChatGPT odpowiada w sposób następujący:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Amnesty International | Sztuczna inteligencja | ChatGPT
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy