Reklama

Ceny gier na Xbox Series X mają wzrosnąć

​Microsoft ma niebawem przedstawić oficjalne ceny gier na Xbox Series X i wiele wskazuje na to, że podąży drogą konkurencyjnego Sony, decydując się na sporą podwyżkę.

Xbox Series X/S trafiły do sprzedaży i zbierają całkiem pozytywne recenzje, ale czy przełożą one się na sprzedaż konsoli pokażą dopiero oficjalne dane. Nie ulega jednak wątpliwości, że dzięki cenie stanowią one interesującą alternatywę dla graczy, którzy nie chcą lub nie mogą zainwestować w wydajny komputer do gier.

Przeszkodę mogą stanowić ceny gier, które podobnie jak w przypadku PlayStation 5 nie są tanie i jeśli chodzi o wysokobudżetowe produkcje przekraczają poziom nawet 300 złotych. Sony broni takiego podejścia i niestety wiele wskazuje na to, że również Microsoft pójdzie w ślady konkurenta, podnosząc wartość wydawanych na swoją konsolę tytułów.

Reklama

Podczas Jefferies Interactive Entertainment dyrektor finansowy Xbox zapowiedział, że jego firma niebawem przedstawi oficjalne ceny gier na nowym Xboksie. Jednocześnie zaznaczył on, że już od dawna użytkownicy nie doświadczyli żadnej podwyżki na tej platformie i jest to naturalny krok.

Warto wspomnieć, że od 2005 roku, a więc okresu debiutu Xboksa 360 wartość gier oscyluje na poziomie około 60 dolarów i nie brak opinii, że podwyżki są konieczne, jeżeli chce się dorównać rosnącym kosztom tworzenia gier. Wiele wskazuje na to, że projekty dedykowane Xbox Series X faktycznie będą kosztować 70 dolarów.

Oczywiście na sukces danej platformy sprzętowej w pewnym stopniu wpływa także katalog oferowanych tytułów na wyłączność. Microsoft dokonał inwestycji w studia deweloperskie w tym ogromne przejęcie ZeniMax Media, kontrolującego m.in. Bethesdę Softworks. Myślicie, że Sony w nowej generacji powinno obawiać się growej ofensywy amerykańskiego producenta?

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy