Celeste 2 to darmowa gra przeglądarkowa

​Ceniona platformówka Celeste ukazała się w zamierzchłej przeszłości 2018 roku, cechując się wysokim poziomem trudności - a także wysoce satysfakcjonującą rozgrywką i świetnym sterowaniem. Teraz - na trzecią rocznicę debiutu - odpowiedzialne za prace Extremely OK Games wydało "kontynuację".

Zanim Celeste zdobyło popularność, istniała gra Celeste - znana teraz jako Celeste Classic. Było to dużo mniej ambitne przedsięwzięcie, przygotowane na silniku Pico-8 i wydane w 2016 roku. Teraz właśnie otrzymujemy duchowego następcę tej małej produkcji, pod tytułem Celeste 2: Lani’s Trek.

Produkcję przygotował programista Noel Berry, co zajęło mu rzekomo zaledwie trzy dni. Całość dostępna jest za darmo, a do zabawy potrzebna jest jedynie przeglądarka internetowa. Wcielamy się nie w Madeline - jak w pierwowzorze - lecz w nową postać o imieniu Lani, jak sugeruje już tytuł.

Reklama

Również moce są inne. Madeline mogła przemieszczać się w powietrzu na krótki dystans, ale już Luni dysponuje linką z hakiem, co zmienia sposób przemieszczania się po Mount Celeste. Na pewno zadbano także o wysoki poziom trudności, ale zabawa jest równie satysfakcjonująca, co oryginał.

Ponownie nasza młoda podróżniczka natyka się na mnóstwo przeszkód, wśród których pojawią się wystające ze ścian i podłóg kolce. W ominięciu pułapek przyda się właśnie przenoszona linka, którą można aktywować po wykonaniu skoku. Nieźle, jak na mini-produkcję dostępną całkiem za darmo. Wspomnianą grę znajdziecie pod tym adresem: shorturl.at/ouyUZ

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy