Reklama

CDP RED pracuje nad nowym RPG-iem

Musimy uzbroić się w cierpliwość. W opublikowanym przez CD Projekt RED raporcie finansowym znalazły się informacje na temat planów studia na najbliższe lata.

Wynika z niego, że drugi dodatek do Wiedźmina nie będzie jedyną grą Redów, która w tym roku ujrzy światło dzienne. Niestety, oprócz lakonicznej wzmianki o zupełnie nowym formacie, w dokumencie nie znalazło się nic więcej na ten temat.

Najbardziej ekscytującą wiadomością jest jednak to, że studio pracuje nad kolejną - obok Cyberpunk 2077 - wysokobudżetową grą role-playing, której premiera odbędzie się pomiędzy 2017 a 2021 rokiem. Również w tym temacie nie posiadamy bardziej szczegółowych informacji. Można też przypuszczać, że nieprędko dowiemy się czegoś więcej.

Reklama

W oficjalnym liście Zarządu CD Project do akcjonariuszy czytamy: "Wierzymy, że poprzeczka, którą zawiesił Wiedźmin 3, jest inspirującą bazą do dalszego rozwoju. Budujemy globalne marki, które będziemy dalej intensywnie rozwijać. Mamy własną technologię i wypracowany know-how. Zgromadziliśmy zespół doświadczonych, utalentowanych i pełnych pasji ludzi, którzy potrafią stworzyć grę od jej koncepcji, poprzez cały proces twórczy, promocję, aż po globalną sprzedaż. W GOG.com dopiero co rozpoczęliśmy nowy rozdział dzięki platformie GOG Galaxy".

Przypominam także, że gry z serii Wiedźmin sprzedały się do tej pory w liczbie ponad 20 milionów egzemplarzy, dzięki czemu studio zarobiło prawie 350 mln złotych. Ponadto, przy okazji omawiania Cyberpunk 2077, Adam Badowski wyjawił, że tytuł będzie "jeszcze lepszy, jeszcze większy i jeszcze bardziej rewolucyjny". Znając CD Projekt RED, tak właśnie będzie.

Autor: Dawid Sych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje