Reklama

CD Projekt z rekordową wyceną na giełdzie. Wszystko dzięki The Witcher: Monster Slayer

​CD Projekt może pochwalić się rekordową wyceną na polskiej giełdzie, która podskoczyła do góry zaraz po zapowiedzi najnowszej gry The Witcher: Monster Slayer, przypominającą Pokemon GO.

CD Projekt nieoczekiwanie zapowiedział kolejną grę osadzoną w uniwersum Wiedźmina, jednak nie jest to produkcja, której oczekiwali fani, ponieważ The Witcher: Monster Slayer to w skrócie projekt bazujący na Pokemon GO. Ponadto gra trafi na platformy mobilne Android i iOS, a także wykorzysta technologię rozszerzonej rzeczywistości. Akcja The Witcher: Monster Slayer rozgrywa się kilkaset lat przed wydarzeniami z serii gier Wiedźmin. Na ziemiach Kontynentu roi się od krwiożerczych bestii, siejących popłoch i zniszczenie.

Gracze wcielają się w profesjonalnych zabójców potworów i - dzięki rzeczywistości rozszerzonej - stawią czoło niebezpieczeństwu, które czai się na każdym kroku. Oczywiście w sieci pojawiło się dużo sceptycznych głosów odnośnie tego pomysłu, za które odpowiada powstałe dwa lata temu i należące do rodziny CD Projekt studio Spokko. Co ciekawe, odwrotnie zareagowała giełda, na której CD Projekt pobił kolejny rekord, bowiem cena akcji wyniosła 450 złotych. Tyle należało zapłacić w środę, wprawdzie w czwartek emocje inwestorów nieco przygasły, ale nadal było bardzo dobrze i cena za jedną akcję wynosiła 430 złotych. 28 sierpnia o godzinie 14:37 za akcję należało zapłacić 449 złotych.

Reklama

Sama spółka jest warta aż 43,2 mld złotych. Warto wspomnieć, że już jakiś czas temu rodzima firma mogła pochwalić się ogromną hossą, do czego przyczyniła się sprzedaż gier z serii Wiedźmin oraz nadzieje związane z nadchodzącym Cyberpunkiem 2077. Swoje trzy grosze dorzuca też sklep z grami GOG. W ciągu minionych 5 miesięcy wartość akcji CD Projekt poszybowała do góry o około 65 procent.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Witcher: Monster Slayer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy