Reklama

CD Projekt rozwija trzy projekty w uniwersum Cyberpunk

​Okazuje się, że ambicje studia CD Projekt, związane z uniwersum Cyberpunk, już teraz wykraczają znacznie poza sam Cyberpunk 2077. Jak ujawnili przedstawiciele zarządu polskiej spółki podczas niedawnego spotkania z dziennikarzami, obecnie powstaje nie jeden, lecz trzy projekty w tym świecie.

Główne studio w Warszawie zajmuje się więc Cyberpunk 2077 - bez zaskoczenia. CD Projekt ma jednak także oddziały w Krakowie i Wrocławiu. Dotychczas sądzono, że te dwa biura to po prostu deweloperzy wspierający główny produkt, lecz teraz dowiadujemy się, że rozwijają własne gry.

Zacznijmy od tego, że prezes CD Projektu - Adam Kiciński - sprecyzował, że obecnie nad projektami pracuje pięć zespołów, z czego trzy pracują właśnie nad uniwersum Cyberpunk. Te dwa pozostałe to - jak można się domyślić - zespół wspierający karciankę Gwint, a także Spokko, tworzące grę mobilną.

Reklama

Pozostaje Cyberpunk. Tu wkraczamy już w fazę spekulacji, ponieważ nie znamy konkretów, oczywiście poza Cyberpunk 2077. Nieoficjalnie mówi się, że w Krakowie powstaje większa, samodzielna pozycja RPG, która ukaże się do 2021 roku, zwiastowana przez firmę już od dawna.

Tymczasem oddział we Wrocławiu - tu nie ma większych wątpliwości - zajmuje się trybem wieloosobowym do Cyberpunk 2077, który to element także powinien ukazać się jako osobny produkt. Być może w stylu GTA Online i Red Dead Online, oferując sieciową zabawę w świecie gry.

"Nasz następny duży projekt będzie też w uniwersum cyberpunkowym. Pracujemy już nad nim i traktujemy to jako naprawdę duży i dla nas nowatorski projekt" - powiedział członek zarządu ds. finansowych - Piotr Nielubowicz - na spotkaniu z dziennikarzami. To właśnie produkcja z Krakowa.

Zespół we Wrocławiu jest mniejszy, około 40-osobowy. "Kiedyś powiedzieliśmy, że będzie coś. Po to przejęliśmy Wrocław, żeby się udało, ale nie chcemy obecnie o tym dyskutować, aby nie rozpraszało komunikacji" - dodał Kiciński, zapytany przez zgromadzonych dziennikarzy o tryb wieloosobowy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy