CD Projekt rozpoczął sprzedaż gry Wojny Krwi: Wiedźmińskie Opowieści

​CD Projekt rozpoczął przedpremierową sprzedaż fabularnej gry karcianej Wojny Krwi: Wiedźmińskie Opowieści na bazie Gwinta. Sugerowaną cenę detaliczną ustalono na 99,99 zł. Jak wiemy już z poprzednich zapowiedzi, produkcja debiutuje w przyszłym miesiącu, 23 października.

Już w sierpniu informowano, że ta pierwsza kampania fabularna do Gwinta, znana dotychczas jako Więzy Krwi, zmieniła tytuł właśnie na Wojny Krwi: Wiedźmińskie Opowieści i ukaże się nie jako dodatek, lecz jako samodzielny, całkiem nowy tytuł, bazujący oczywiście na mechanice gry karcianej.

"Wojna Krwi początkowo miała być dodatkiem do Gwinta, ale w trakcie prac projekt rozrósł się na tyle, że zdecydowaliśmy się wydać go jako samodzielną grę" - wyjaśniano wtedy. Polska firma zapewnia, że to po pierwsze pełnoprawna gra RPG. Otrzymamy więc ponad 30 godzin rozgrywki na ręcznie rysowanej mapie świata, a karcianka posłuży do rozstrzygania wydarzeń, takich jak walka.

Reklama

Zgodnie z tym, do czego przyzwyczaiła nas seria Wiedźmin, podczas zabawy nie zabraknie dialogów oraz trudnych wyborów moralnych, które wpłyną na wydarzenia. Samodzielna produkcja nie zaoferuje także transakcji cyfrowych, co sugeruje, że wszystkie potrzebne karty otrzymamy z góry.

"Wojna Krwi zbliża się wielkimi krokami - włożyliśmy w nią wiele pracy i nie możemy się doczekać premiery. Bardzo dużo zmieniło się od czasu, gdy zapowiedzieliśmy ten projekt. Gra przeszła drogę od fabularnego dodatku do Gwinta do liczącego ponad 30 godzin rozgrywki i 75 zadań pobocznych RPG-a z krwi i kości. Jeśli tęskniliście za wiedźmińskim światem, to jest tu wszystko, co sprawia, że serce bije szybciej" - zapewnia współzałożyciel CD Projektu Marcin Iwiński.

Wszystkie osoby decydujące się na zakup - nie tylko przed premierą, ale także później - mogą liczyć na szereg dodatków. Otrzymamy oficjalną ścieżkę dźwiękową, Szkice koncepcyjne z Wojny Krwi, w tym mapę królestwa Lyrii, a także cyfrowe wydanie artbooka "Gwent: Art of The Witcher Card Game" stworzonego we współpracy z Dark Horse.

Komiks "Fox Children", stworzony we współpracy z tym samym wydawnictwem oraz szereg atrakcji do wykorzystania już w grze Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana. To 2 tytuły gracza, dwa awatary oraz pięć beczek premium z kartami.

Warto dodać, że wspomniane 99,99 zł to cena sugerowana na PC. Produkcja z pewnym opóźnieniem - 4 grudnia - ukaże się także na PS4 i Xbox One. W przypadku sprzętu Sony planowane są nawet zestawy bundle z konsolą.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojny Krwi: Wiedźmińskie Opowieści

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy