CD Projekt RED znowu przeprasza za Cyberpunk 2077

​Wizerunek polskiego studia musiał mocno ucierpieć na kontrowersyjnej premierze ostatniej gry, skoro Redzi ponownie zdecydowali się przeprosić fanów.

Tym razem na taki krok zdecydował się współzałożyciel CD Projekt RED, czyli Marcin Iwiński, który nagrał specjalny materiał wideo wyjaśniający, dlaczego Cyberpunk 2077 na konsolach poprzedniej generacji - tych samych, które miały być dla niego podstawową platformą - jest praktycznie niegrywalny.

"Konsolowa wersja Cyberpunk 2077 nie spełnia kryteriów jakości, jakie chcieliśmy, by spełniała. Ja i cały zespół prowadzący chcielibyśmy serdecznie za to przeprosić, a dzisiejsze wideo jest moim osobistym wzięciem za to odpowiedzialności. Proszę, nie wińcie za to co się stało żadnego z naszych zespołów" - słyszymy.

Reklama

Marcin Iwiński wyjaśnił ze swojej perspektywy, jak to możliwe, że gra została dopuszczona do premiery z taką liczbą błędów na PlayStation 4 i Xbox One, a co więcej jest na nich często niegrywalna.

Warto tu przypomnieć, że dosłownie tydzień po premierze Sony zdecydowało się na usunięcie Cyberpunk 2077 ze swojego cyfrowego sklepu i umożliwiło zwrot wszystkim rozczarowanym użytkownikom.

Podobnie było w przypadku graczy Xbox, choć gra wciąż dostępna jest na platformie giganta z Redmond, a do tego Redzi muszą zmierzyć się z pozwem o wprowadzenie w błąd graczy i inwestorów.

No to jak to możliwe? Zdaniem współzałożyciela studia wynika to ze zbyt ambitnej wersji PC, która posłużyła za podstawę dla wersji konsolowych. Możliwości platform poprzedniej generacji były ograniczone, więc uzyskanie z ich pomocą podobnych efektów ma PS4 i Xbox One było niemożliwe i wersje te z góry były skazane na porażkę.

Jednym z głównych problemów był podobno wewnętrzny system streamingu gry, który wymagał tyle uwagi, że podczas testów zespoły przegapiły masę innych błędów. Przy okazji możemy zapoznać się z tłumaczeniem REDów w wersji pisanego FAQ, gdzie znajduje się też harmonogram aktualizacji dla gry.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy