Reklama

CD Projekt RED znów przekłada premierę Cyberpunka 2077

​Niestety ziścił się najczarniejszy scenariusz dla fanów Cyberpunka 2077. CD Projekt RED poinformował o ponownym przełożeniu premiery wyczekiwanej polskiej gry, która miała nastąpić 19 listopada. Tym razem jednak nowy termin nie jest aż tak odległy.


Niedawno Cyberpunk 2077 osiągnął status złoty, co oznacza, że główne prace nad grą zostały sfinalizowane i teoretycznie nie było większych przeszkód w wydaniu jej w dniu 19 listopada. Teraz wiemy jednak, że CD Projekt RED znów nie dotrzymał słowa i trzeci raz przełożył premierę swojej najważniejszej produkcji, aczkolwiek tym razem termin ten nie jest zbyt odległy.

Według dostępnej informacji Cyberpunk 2077 trafi do sprzedaży 10 grudnia 2020 roku i miejmy nadzieję, że jest to ostateczna data, ponieważ zapewne wiele osób z tego powodu weźmie sobie dłuższy urlop w pracy.

Reklama

Jaki jest powód obsuwy? Otóż wiąże się ona z nadchodzącą nową generacją konsol, które przypomnijmy pojawią się 10 listopada - Xbox Series oraz 19 listopada - PlayStation 5. W opublikowanym komunikacie polskie studio przyznało, iż aktualnie to jest właśnie największe wyzwanie, z jakim musi się mierzyć.

Cyberpunk 2077 jest przygotowywany dla aż dziewięciu oddzielnych wersji, wliczając do tego wydanie kompatybilne z next genami i zdaniem autorów wszystko musi działać jak należy. 21 dni dodatkowego czasu na doszlifowanie wszystkiego oraz dopięcie na ostatni guzik, ma być więc wystarczające, chociaż biorąc pod uwagę poprzednie obsuwy - fani mogą spodziewać się wszystkiego.

Odniesiono się też do kwestii statusu gold uzyskanego przez Cyberpunka 2077 przyznając, że nie oznacza on zakończenia prac związanych z podnoszeniem jakości gry, wręcz przeciwnie. W dniu debiutu dostaniemy tzw. patch Day 0, który naprawi czy usprawni pierwsze najważniejsze elementy produkcji. To właśnie ów etap nie został przez firmę doszacowany. Cóż pozostaje mieć nadzieję, że gra wynagrodzi nam wydłużone czekanie.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy