CD Projekt RED z nowym programem rozwoju karier, ale tylko dla kobiet

​"Dziewczyny, czy wiecie, że w przyszłości możecie pracować przy powstawaniu gier wideo lub tworzyć je samodzielnie?" - pytają twórcy nowego programu.

"Dziewczyny w grze!" bo tak nazywa się ta inicjatywa to projekt powstały w wyniku współpracy polskiego studia CD Projekt RED z fundacją Perspektywy in Tech oraz Centrum Nauki i Techniki EC1.

Akcja twórców między innymi popularnego Wiedźmina czy najświeższej produkcji - Cyberpunk 2077 skierowana jest tylko dla kobiet. Organizatorzy podkreślają szereg kwestii - dziewczyny często nie mają obranych ścieżek kariery, w których chciałyby zaistnieć i się rozwijać. Projekt jest odważnym wyzwaniem łamiącym stereotypy i przekraczającym granice.

"Dziewczyny w grze!" skierowane jest do uczennic starszych klas liceów i techników z miejscowości do 50 tysięcy mieszkańców. CD Projekt RED wspierany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy ma pomóc zaistnieć młodym kobietom w branży gier komputerowych.

Reklama

Rozwój pod okiem specjalistów z CD Projekt Red

Trzeba przyznać, że twórcy projektu mają czym zachęcić. W ramach uczestnictwa w programie, każda dziewczyna otrzyma stypendium rozwojowe o wartości 1000 zł / miesiąc przez cały rok. Pracownicy z CD Projekt RED będą nadzorować przedsięwzięciem jako mentorzy, współpracując z uczestnikami w celu ich lepszego rozwoju i ukierunkowania.

Oprócz tego, uczestniczki będą mogły brać udział w serii warsztatów dotyczących gamingu, a te prowadzone będą również przez ekspertów z polskiego studia gier.

Zgłoszenia można wysyłać do 10 grudnia 2021 roku poprzez specjalny formularz umieszczony na oficjalnej stronie programu "Dziewczyny w grze!".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: CD Projekt RED

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy