Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

CD Projekt Red Store: Twórcy Wiedźmina otworzą sklep

​Twórcy Wiedźmina nie mają powodów do narzekań. W ostatnim tygodniu akcje spółki nieprzerwanie się umacniały, co było spowodowane nie tylko świetnymi wynikami finansowymi za IV kwartał 2018, ale także obietnicą wydania przed 2021 kolejnego dużego tytułu RPG oraz ogólnym zapewnieniem, że tegoroczne E3 będą dla firmy najważniejsze w jej historii.

Zapowiedź premiery Gwinta na iPhone’ach także miała swój udział w poprawianiu humoru inwestorów. Wszystko to doprowadziło do przekroczenia przez wycenę CD Projektu pułapu 20 miliardów złotych. Do swojego rekordu brakuje mu jeszcze prawie półtora miliarda, ale i tak jest to najlepszy wynik od sierpnia 2018, dający spółce 9. miejsce na giełdzie.

Reklama

Cenie akcji na pewno nie zaszkodziła też informacja, którą Redzi opublikowali na Twitterze:

Spokojna głowa, nie oznacza to wcale, że firma zamierza przy tym osierocić GOG-a, nawet pomimo jego nieprzesadnie oszałamiających wyników. CD Projekt postanowił bowiem pójść w ślad największych i otworzyć swój własny "merchandise store", w którym zamienimy nasze ciężko zarobione oreny na piórniki z Yennefer, poduszki z Geraltem czy bluzy z kapturem imitującym głowę wilka (zaklepuję ten pomysł). Nikogo chyba nie dziwi taka decyzja, biorąc pod uwagę to, jak wielu fanów na całym świecie ma Wiedźmin i jak wiele osób z niecierpliwością czeka na Cyberpunka. Jak dokładnie będzie wyglądać oferta sklepu z gadżetami, przekonamy się najpewniej jeszcze wiosną.

Dowiedz się więcej na temat: CD Projekt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje