Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

CD Projekt RED pracuje pod presją? Ekipa chce wyrobić się z przyszłoroczną premierą Cyberpunk 2077

Czy premiera Cyberpunka 2077 może być zagrożona? Nic na to nie wskazuje, ponieważ jak przyznał w najnowszym wywiadzie przedstawiciel CD Projekt RED, deweloperzy robią wszystko by wyrobić się na kwietniowy debiut wyczekiwanej gry.

Cyberpunk 2077 zapowiada się na jedną z najgorętszych premier przyszłego roku. Prace nad produkcją trwają już od wielu lat i im bliżej momentu debiutu tym teoretycznie pracownicy polskiego studia muszą więcej uwagi oraz sił przeznaczać na ukończenie projektu. W wywiadzie udzielonym serwisowi GameSpot, John Mamais szef krakowskiego oddziału CD Projekt RED przyznał, że deweloperzy dokładają wszelkich starań, by wyrobić się z zaplanowaną na 16 kwietnia 2020 roku premierą gry. Jednocześnie przedstawiciel firmy uspokaja zaniepokojonych pogłoskami o pojawieniu się możliwego opóźnienia fanów — takowe najpewniej się nie pojawi.

Reklama

Mamais przyznał, że każdy członek zespołu bardzo ciężko pracuje, aby społeczność mogła w połowie kwietnia odpalić wyczekiwanego Cyberpunka 2077. Sytuacji z pewnością nie ułatwia fakt, że czasu pozostało niewiele, zaś sama produkcja może pochwalić się bardzo dużym rozmachem. Oczywiście zespół odczuwa presję płynącą z różnych stron, co niestety w ocenie dewelopera jest również negatywnie odbijającą się na pracownikach wadą. Z drugiej strony to także w pewnym sensie zdrowy rodzaj presji sprawiający, że ludzie chcą doskonalić swoje umiejętności oraz tworzyć jeszcze lepsze rzeczy.

Praca po godzinach, przy dużym zmęczeniu, to temat znany w branży gier już od paru lat, ale jego popularyzacja nastąpiła dopiero w tym roku, za sprawą wypowiedzi autorów krytycznie odebranego przez graczy Anthem. Deweloperzy twierdzili, iż na końcowym etapie produkcji byli zmuszani do wyrabiania nadgodzin nawet w bardziej kryzysowych sytuacjach. Temat crunchu nie ominął również polskiego podwórka i studia CD Projekt RED, które jak wiemy aktualnie intensywnie tworzy Cyberpunka 2077. Jednak szefostwo Redów w specjalnym wywiadzie stwierdziło, że stara się walczyć ze wspomnianym problemem, co więcej podkreślono, iż nikt nikogo nie zmusza do pozostawania po godzinach, jeżeli dany członek załogi nie ma takiej możliwości lub ochoty.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje