CD Projekt pracuje nad Wiedźminem 4? To możliwe!

​Adam Kiciński udzielił wywiadu dla Rzeczpospolitej, z którego dowiadujemy się kilku bardzo interesujących rzeczy.

Po pierwsze - prezes CD Projektu ujawnił, że wyczekiwany od dawna next-genowy upgrade dla Cyberpunka 2077 zadebiutuje w pierwszym kwartale przyszłego roku. Po drugie - w tym samym okresie światło dzienne ujrzy kolejna duża aktualizacja gry, opatrzona numerem 1.5. Na więcej szczegółów dotyczących patcha musimy poczekać, ale można się spodziewać, że twórcy naprawią w jego ramach sporo kwestii związanych z warstwą techniczną, ale i z gameplayem.

Wreszcie po trzecie - Kiciński opowiedział co nieco na temat planów CD Projektu na najbliższą przyszłość. Z wywiadu dowiadujemy się między innymi, że największy w Polsce deweloper gier wideo nie pracuje obecnie nad żadną nową marką. Studio koncentruje się w stu procentach na dwóch dotychczasowych, czyli na Wiedźminie oraz na Cyberpunku 2077. Prezes CD Projektu stwierdził, że obie mają potężny potencjał do wykorzystania.

Reklama

Trudno się z tym nie zgodzić. Pozostaje tylko pytanie, nad jakimi nowymi grami pracuje CD Projekt RED, jeśli nie są to żadne nowe marki. A przecież wiadomo, że studio jest obecnie w trakcie produkcji co najmniej dwóch kolejnych tytułów. Czy to oznacza, że "Redzi" tworzą obecnie czwartą część Wiedźmina? A do tego spin-off przygód Geralta, Yennefer i Ciri? A może rozpoczęli już prace nad kontynuacją Cyberpunka 2077? Więcej szczegółów na ten temat poznamy być może w przyszłym roku.

Kiciński w wywiadzie dla Rzeczpospolitej stwierdził też, że CD Projekt nie jest obecnie na sprzedaż. Jakiś czas temu po sieci zaczęły krążyć teorie o możliwych chętnych na zakup rodzimej spółki (wśród potencjalnych kupców mógłby być Netflix). Niewykluczone, że zainteresowani są, ale wygląda na to, że w najbliższych latach nie dojdzie do spektakularnego przejęcia.

CD Projekt rozwija się w najlepsze, pracując nad kolejnymi grami i rozwijając te już wydane (w przyszłym roku na świat trafi next-genowy upgrade nie tylko Cyberpunka 2077, ale także Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu). Aktualnie spółka zatrudnia 660 deweloperów. Jedna trzecia zespołu pracuje nad poprawkami, ulepszeniami i dodatkami do Cyberpunka 2077.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy