CD Projekt ostrzega przed oszustami

​Jeśli planujesz zakup akcji CD Projektu, lepiej bądź ostrożny. Spółka ostrzega o oszustach stosujących wyrafinowane metody reklamy.

Hasło "Kup 5 akcji spółki za 920 zł i zarabiaj 14 000 zł co tydzień" wzbogacone o logo CD Projektu w reklamie wyświetlonej w mediach społecznościowych wygląda na oczywisty scam. Jednak artykuł na stronie wzorowanej na portal Bankier.pl, w którym czytamy: "CD Projekt będzie co tydzień wypłacał inwestorom dużą dywidendę! Obywatele polscy będą mogli zarabiać na akcjach CD Projekt od 70 tys. zł miesięcznie", wzbudza już większe zaufanie.

Nie w oczach osoby zaznajomionej ze współczesnymi mediami, ale osoby starsze, dla których internet to wciąż nowe medium, na tak zawoalowane oszustwo mogą się już dać nabrać. W ostatnim czasie tego rodzaju reklam (czy - pisząc wprost - scamu) pojawia się coraz więcej.

Reklama

Na tyle dużo, że zareagował Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komisji Nadzoru Finansowego. Na oficjalnym kanale tego drugiego na Twitterze pojawiło się ostrzeżenie wraz z przykładami reklam, w które absolutnie nie należy wierzyć.

CD Projekt też ostrzega

Z kolei na stronie CD Projektu czytamy: "Działania tego rodzaju prowadzone są przez podmioty podszywające się bezprawnie pod CD PROJEKT, a pojawiające się w ich rezultacie nieprawdziwe informacje zamieszczane są bez wiedzy Spółki, mogą wprowadzać w błąd ich odbiorców, a także mieć na celu wyłudzenie danych osobowych użytkowników fałszywych stron (do Spółki docierają doniesienia o kontaktach telefonicznych ze strony osób prawdopodobnie wykorzystujących zdobyte w ten sposób dane w celu oferowania różnego rodzaju usług)."

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy