Reklama

CD Projekt o planach na E3 i nowe konsole

​Po wczorajszym ogłoszeniu wyników finansowych przedstawiciele polskiego CD Projektu przeprowadzili konferencję, podczas której ujawnili kilka nowych, interesujących informacji na temat przyszłości firmy. Najważniejszą datą będą targi E3, które mają być najważniejsze w historii studia.

Prezes Adam Kiciński potwierdził w rozmowie z inwestorami, że impreza w Los Angeles to najlepsze miejsce na ogłaszanie dat premier, co wydaje się sugerować, że CD Projekt ujawni na E3 właśnie konkrety na temat okresu debiutu Cyberpunk 2077, a być może także drugiego tytułu.

Ten ostatni - obiecany do końca 2021 roku - pozostaje obecnie tajemnicą, lecz wiele wskazuje na to, że będzie znacznie mniejszy w ambicjach. "Prace nad nowym tytułem trwają, ale proszę nie wyciągać zbyt daleko idących wniosków o temacie tej gry" - powiedział Kiciński.

Reklama

Według jego słów, kolejny tytuł "nie musi tyle kosztować, co Cyberpunk czy Wiedźmin". "Mamy tu inny koncept, nie planujemy takiego zatrudnienia, jak przy Cyberpunk, ale absolutny top jakości. Koncentrujemy się na Cyberpunk" - dodał prezes zarządu podczas konferencji na żywo.

Idąc dalej, podczas prezentacji potwierdzono, że prezentacja na E3 wiązała się będzie z pewną niespodzianką. Nie będzie to jednak "występ popowej artystki". W ten sposób menedżer nawiązał zapewne do plotek na temat tego, że do prac nad Cyberpunk 2077 zaangażowano Lady Gagę.

"Zgadzamy się, że targi E3 są w naszej branży, producentów dużych gier, najlepszym momentem na głoszenie daty premiery w ciągu roku" - powiedział Kiciński, oferując twierdzenie całkowicie sprzeczne z obecnym trendem w jego branży. Ostatnio z własnych konferencji wycofało się Sony i EA.

Osoby pragnące oznaczyć stosowne daty w kalendarzu informujemy, że targi Electronic Entertainment Expo rozpoczynają się w tym roku 11 czerwca i potrwają do 14 czerwca. Dzień wcześniej - 10 czerwca - organizowane są zazwyczaj wszystkie najważniejsze konferencji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy