CD Projekt niczym Electronic Arts? Polska firma kupuje kanadyjskie studio tworzące gry
CD Projekt na zakupach. Polska firma przejmuje kanadyjskie studio tworzące gry, które od paru lat pomagało Polakom w pracach nad Cyberpunk 2077.
CD Projekt podpisał list intencyjny ustalający warunki przejęcia studia Digital Scapes z siedzibą w Vancouver, od trzech lat współpracującego z polską firmą nad Cyberpunkiem 2077. Deweloperzy będą funkcjonować pod nazwą CD Projekt RED Vancouver i wejdą w skład polskiej firmy, która ma już trzy oddziały zlokalizowane w Polsce, a dokładniej w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu.
Paweł Zawodny, dyrektor ds. Produkcji i CTO w CDPR przyznał w oświadczeniu, że niezwykle utalentowana załoga Digital Scapes jest idealnym fundamentem, na którym można zbudować większą drużynę. Jego zdaniem to także wyśmienita okazja dla nowych kolegów, by zaangażować się w rozwój projektów należących do CD Projekt RED.
Z takiego obrotu spraw zadowolony jest szef studia w Vancouver, Marcin Chady: "Cieszy nas perspektywa dołączenia do studia, które tworzy tak urzekające i rozbudowane gry, jak Wiedźmin oraz Cyberpunk 2077. Wierzymy, że nasz wkład w obszary rozgrywki i technologii sprawi, iż kolejne wspólne produkcje będą jeszcze bardziej atrakcyjne. Będąc Kanadyjczykiem z polskimi korzeniami, osobiście czerpię ogromną satysfakcję z budowania mostów pomiędzy kanadyjską a polską branżą gier".
W ramach koncepcji CD Projekt chce od przyszłego roku wystartować z jednoczesnymi pracami nad kilkoma wysokobudżetowymi produkcjami (AAA). Zapewne chodzi tu m.in. o kolejną grę związaną z uniwersum Wiedźmina, który pozwolił firmie wypłynąć na szerokie wody. Nim jednak dojdzie do zapowiedzenia nowych projektów, "Redzi" skupią się na poprawie Cyberpunka 2077. Z drugiej strony nie jest tajemnicą, że to tytuły single player mają stanowić dla firmy priorytet.
Marcin Jeżewski - ITHardware.pl