Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

CD Projekt nadal planuje drugą grę AAA do 2021 roku

​Z cyklu informacji badzo mało prawdopodobnych: przedstawiciele CD Projektu potwierdzili, że - zgodnie z projektem strategii z 2016 roku - polskie studio nadal planuje do 2020 roku wydać nie tylko Cyberpunk 2077, ale także drugi, nieogłoszony jeszcze projekt RPG reprezentujący klasę "AAA".

Klasa "AAA" w światku gier wideo oznacza największe, wysokobudżetowe produkcje, takie jak właśnie Wiedźmin 3 czy Cyberpunk 2077. Informacje o takich założeniach przekazano w połowie 2016 roku, kiedy to szefostwo studia dzieliło się wynikami za 2015 rok i planami na przyszłość.

Reklama

Teraz o aktualizację poprosił jeden z użytkowników na oficjalnym forum dyskusyjnym CD Projektu, w temacie przeznaczonym na pytania inwestorów.


Dlaczego realizacja takich założeń jest bardzo mało prawdopodobna? Przedstawiciele firmy w przeszłości zapewniali, że zdecydowana większość zespołu zajęta jest obecnie produkcją właśnie Cyberpunk 2077. Tymczasem ta futurystyczna strzelanka nie ma jeszcze daty debiutu.

Jeśli zaś ukaże się w przyszłym roku, co i tak jest wariantem optymistycznym, to trudno sobie wyobrazić, by jeden rok wystarczył na dokończenie kolejnego projektu o podobne skali i ambicji. Nawet, jeśli ten drugi projekt byłby już w jakimś stopniu zaawansowania.

Wszystko wskazuje więc na to, że strategia na lata 2016 - 2021 zostanie w bliższej przyszłości zweryfikowana. Pozostaje zastanawiać się, dlaczego już teraz studio nie podaje wprost, że nie wyrobi się z nową grą AAA. Być może studio ma inną definicję AAA i mowa o mniejszej grze? Czas pokaże.

Dowiedz się więcej na temat: CD Projekt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama