Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

CD-Action i PC Format mają nowego wydawcę. Fantasyexpo ratuje uznane pisma

​Wygląda na to, że popularne czasopisma jednak nie znikną z rynku, chociaż ich dotychczasowy wydawca, czyli Wydawnictwo Bauer, nie będzie już miał z nimi nic wspólnego.

Pod koniec kwietnia dowiedzieliśmy się, że chociaż przedstawiciele Wydawnictwa Bauer jeszcze niedawno twierdzili coś innego, to ostatecznie zdecydowali się zakończyć wydawanie aż 34 tytułów prasowych. W związku z tym 27 osób już otrzymało wypowiedzenia, a wśród nich byli dziennikarze popularnych czasopism CD-Action i PC Format, którzy nie mieli pojęcia, jak dalej potoczą się ich losy.

Reklama

Pomimo tych oczywistych sygnałów Wydawnictwo Bauer wciąż zapewniało, że los magazynów nie jest jeszcze przesądzony i będzie się ważył w najbliższych miesiącach, a wszystko zależeć może od przyszłych inwestorów. I w sumie to tak się właśnie stało, bo dziś dowiadujemy się, że Wydawnictwo Bauer sprzedało CD-Action i PC Format agencji gamingowej Fantasyexpo, która zamierza kontynuować wydawanie pism (oficjalnie nie ujawniono kwoty transakcji).

W związku z tym odpowiednio 28 lipca i 3 sierpnia ukażą się ostatnie numery pism pod szyldem Bauera, a następnie na miejsce redaktora naczelnego powróci Dawid Bojarski, który poprowadzi uznane marki w przyszłość. Fantasyexpo poionformowało, że powołało nawet specjalną spółkę o nazwie Gaming Tech Esports Media, która zajmie się prowadzeniem czasopism, ich serwisów internetowych oraz kanałów w mediach społecznościowych, a nad całością czuwać będzie od wielu lat związana z CD-Action i PC Format Lidia Ukleja.

To świetne wieści, ale wydawca zdaje sobie sprawę, że oba czasopisma potrzebują dofinansowania i mocnego ponownego otwarcia, dlatego też postanowił poszukać go na platformie inwestorskiej Beesfund:

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: CD-Action

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje