Castle of Heart zadebiutuje na Nintendo Switch już w pierwszym kwartale 2018 roku

​Castle of Heart to action platformer, w którym gracze wcielają się w postać rycerza zaklętego w kamień przez złego czarnoksiężnika. Głównemu bohaterowi nie pozostaje więc nic innego jak udowodnić, że miłość i odwaga są w stanie pokonać nawet najczarniejszą magię.

Dzielny rycerz musi odbyć podróż od obróconej w kamień wioski aż po mroczne zamczysko czarnoksiężnika, pokonując po drodze 20 poziomów w 4 zupełnie odmiennych lokacjach. Na drodze głównego bohatera staną zróżnicowani przeciwnicy wymagający zastosowania odmiennych strategii
walki, którzy zapewnią ekscytującą, dynamiczną, pełną niespodzianek rozgrywkę.

Do konfrontacji z nimi gracz zostanie wyposażony w szeroki wachlarz broni od zwykłego miecza, przez płonące granaty po magiczne topory i włóczne oraz power up’y, które pomogą mu w osiągnięciu sukcesu. Jest jednak haczyk! Ciało z kamienia ma swoje ograniczenia. Krusząc się nieustannie, powoduje nieuchronną utratę energii. Kiedy pasek życia osiągnie krytyczny poziom, kamienny rycerz zaczyna się rozpadać. W efekcie może na przykład stracić jedną rękę, co oznacza, że przed wrogami będzie mógł się bronić tylko pozostałym w drugiej dłoni mieczem.

Reklama

Castle of Heart może się pochwalić oprawą graficzną 3D ze zmieniającymi się krajobrazami, warunkami pogodowymi i pełnymi szczegółów tłami. Zarówno styl wizualny gry, jak również przeciwnicy, z którymi będzie się musiał zmierzyć gracz zostały w równej mierze zainspirowane słowiańską mitologią. A wygląd niektórych lokacji wywodzi się wprost od legendarnych w Polsce miejsc.

Castle of Heart ukaże się wyłącznie na Nintendo Switch w pierwszym kwartale 2018 roku.

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy