Reklama

Capcom zmienia plany na remake Resident Evil 4

​Wszystko wskazuje na to, że Capcom szykuje fundamentalne zmiany dla remake’u Resident Evil 4. Z większości obowiązków zwolniono podobno studio M-Two z Osaki, które zajmowało się projektem od 2018 roku. Dalszymi pracami zajmie się "główny" oddział Resident Evil, a więc Capcom Division 1.

Takie wieści przekazał serwis VCG, powołując się na własne źródła wewnątrz japońskiej korporacji. O istnieniu remake’u informowaliśmy w ubiegłym roku, także na bazie doniesień, które nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone. M-Two to studio byłego szefa PlatinumGames, Tatsuyi Minamiego.

Firma z Osaki pomagała już przy remake’u Resident Evil 3 z 2020 roku, gdzie wspomniany Minami był nawet producentem wykonawczym. Celem dla przedsiębiorstwa zawsze było jednak samodzielne już zajęcie się nową wersję Resident Evil 4, z czego - najwyraźniej - zdecydowano się teraz zrezygnować.

Reklama

Capcom Division 1 to oczywiście wewnętrzny oddział firmy, a jedynka w nazwie pojawia się nie bez powodu - to zespół odpowiedzialny za najważniejsze projekty, a więc właśnie ze serie Resident Evil oraz Devil May Cry. Dlaczego jednak zdecydowano się na tak radykalne zmiany w planach na tytuł?

VGC sugeruje - powołując się na własne źródła - że M-Two chciało przygotować remake zgodny z oryginałem. Miała to być odpowiedź na krytykę remake’u Resident Evil 3, który nie do końca przypadł fanom do gustu między innymi ze względu na pominięcie sporych sekcji z pierwowzoru z PlayStation.

Capcom chce jednak podobno odwrotnego podejścia - inspirację oryginałem, ale z nowym podejściem do mechaniki rozgrywki, opowieści oraz lokacji. Taki koncept sprawdził się choćby w przypadku Resident Evil 2, gdzie graczom dużo bardziej we znaki daje się choćby słynny już Mr. X.

Gruntowana zmiana deweloperów oznacza także przesunięcie premiery, na co najmniej 2023 rok. Informatorzy zapewniają także, że takie zwroty akcji nie są dla Capcomu niczym nowym, a japońska korporacja w przeszłości przechodziła podobny proces w przypadku Resident Evil 2 oraz 3.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy