Reklama

Capcom ujawnia konkretną datę premiery Dead Rising 3 w wersji PC

Na pewno zauważyliście, że jedną z przecenionych gier w pierwszym dniu letniej wyprzedaży na Steamie jest Dead Rising 3, którego można zamówić przedpremierowo.

Okazuje się, że przy okazji Capcom zdradził konkretną datę premiery tytułu na PC. Ale to nie wszystko, bo ujawniono też, że powstanie film na podstawie zombiastycznego cyklu. Ostatnio  na Steamie Capcom zaczął przyjmować zamówienia przedpremierowe na Dead Rising 3 w wersji PC, obniżając też cenę gry o 25% w ramach letniej wyprzedaży na platformie Valve.

Jednocześnie przedstawiciele firmy ujawnili konkretną datę premiery produkcji na komputerach - na blaszakach ukaże się ona 5 września. To swoja drogą zabawne, bo tego samego dnia do Polski zawita Xbox One, co oznacza, że w tym samym czasie pojawi się u nas zarówno wydanie pecetowe, jak i konsolowe gry.

Reklama

Ujawniono też kilka technicznych szczegółów związanych z wersją PC - choć produkcja została przystosowana do działania w 30 klatkach na sekundę, mogą pojawić się problemy z przycinaniem. Dotyczy to szczególnie fragmentów, w których na ulicach znajdować się będzie ogromna liczba zombiaków. Przedstawiciele Capcomu podkreślają, że nie są w stanie zagwarantować, że gra będzie wszystkim działała dobrze - po prostu osoby z mocniejszym sprzętem osiągną lepsze rezultaty.

To jednak nie koniec wieści związanych z japońskim cyklem o żywych trupach. Okazuje się, że powstanie oparty na serii film. Tym, co różnić go będzie jednak od większości ekranizacji, będzie fakt, że nie będzie on pokazywany w kinach - produkcja tworzona jest z myślą o Crackle, należącej do Sony usłudze wideo na żądanie. W krajach, w których platforma nie funkcjonuje (w tym m.in. w Polsce) dystrybucją obrazu zajmie się firma Content Media Corp. Gdy wygaśnie okres wyłączności dla usługi Crackle, film zostanie wydany na płytach DVD i będzie emitowany w zwykłych stacjach telewizyjnych.

Za ekranizację odpowiedzialne będzie Legendary Digital Media, nowopowstały oddział wytwórni Legendary Pictures, który koncentrować ma się na produkcjach dystrybuowanych cyfrowo. Filmowy Dead Rising będzie pierwszym projektem dywizji. Producentem obrazu został Lorenzo di Bonaventura, człowiek, który maczał palce w kinowych adaptacjach Transformersów Michaela Baya, zaś scenariuszem zajmie się Tim Carter z firmy Contradiction Films, która zajmie się bezpośrednią produkcją.

Gdyby ktoś nie wiedział - na swoim koncie ekipa ma serial internetowy Mortal Kombat: Legacy, nie ma więc chyba co martwić się o jakość filmu, choć na razie nieznane jest nazwisko reżysera. Podobnie jak chociażby przybliżona data premiery.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy