Reklama

Capcom szykuje remake Resident Evil 3?

​Deweloper postanowił najwyraźniej kuć żelazo póki gorące i już niebawem doczekać mamy się kolejnego odświeżonego tytułu od tego studia.

Co prawda, w przypadku Resident Evil 2 słowo odświeżenie nie jest najbardziej trafne, bo choć wciąż dostajemy niemal tę samą historię, co w oryginalnej wersji, to remake tak na dobrą sprawę został przez Capcom stworzony od początku. Całość tak bardzo przypadła do gustu zarówno fanom, jak i krytykom, że do września tego roku (od debiutu pod koniec stycznia) sprzedała się w nakładzie ponad 4,7 mln egzemplarzy. Nic więc dziwnego, że w sieci pojawiają się doniesienia, że studio chce zrobić to samo z kolejnym Residentem.

Capcom już jakiś czas temu zapowiadał, że taki scenariusz jest możliwy, ale zależy od wyników odświeżonej dwójki, więc śmiało można założyć, że zapowiedź jest tylko kwestią czasu. Tak też sugeruje wideo jednego z YouTuberów, Spawna Wave’a, który postanowił odnieść się do kilku plotek, jakie dotarły do niego w tym temacie. Zdaniem jego informatorów Resident Evil 3: Nemesis doczeka się takiego samego liftingu jak dwójka, a jego premiery należy spodziewać się już w przyszłym roku.

Reklama

Ten dodaje też, że jego zdaniem gra mogłaby zostać zapowiedziana już niebawem, a trudno wyobrazić sobie ku temu lepszą okazję niż grudniowe rozdanie nagród The Game Awards 2019. Oczywiście zależeć to będzie od tego, w którym momencie roku Capcom chce udostępnić nam Resident Evil 3. Warto jednak pamiętać, że Spawn Wave ma całkiem niezłą historię, jeśli chodzi o sprawdzone przecieki, więc coś może być na rzeczy.

Co więcej, chwilę po materiale YouTubera w podobnym tonie wypowiedziała się również redakcja Eurogamera, podając, że kilku informatorów zgłosiło się do nich z podobnymi rewelacjami na temat remake’u Nemesis.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy