Reklama

Capcom pracuje już nad Resident Evil 9

​Wprawdzie fani Resident Evil żyją zbliżającym się Village, który nie został jeszcze w pełni ukończony, ale nie przeszkadza to deweloperom pracować nad paroma innymi produkcjami tej marki, w tym pełnoprawnej dziewiątej części. Jej premiera jest jednak daleka.

Chociaż na rynku nie ukazał się jeszcze Resident Evil: Village, to Capcom już pracuje nad następną, dziewiątą odsłoną serii. Projekt ma być rozwijany od dwóch lat na co wskazuje leaker Dusk Golem.

Reklama

W serii tweetów przyznał on, że był nawet taki moment trzy lata temu, gdy Resident Evil 2 Remake, Resident Evil 3 Remake, Resident Evil Outrage, Resident Evil 4 Remake i Resident Evil 9 były rozwijane przez deweloperów w jednym czasie.

Oczywiście trzy pierwsze pozycje już zadebiutowały, z kolei odświeżona wersja czwórki nadal pozostaje obiektem spekulacji, aczkolwiek zważywszy na dobre noty zebrane przez poprzedniczki raczej logiczne, że wydawca zechce przywrócić do życia również ten epizod. Dusk Golem stwierdził, że RE 9 to ważna dla marki rzecz, jednak nie należy sobie nią teraz zaprzątać głowy, ponieważ premiera jest odległa.

Lekaer nie widzi najmniejszych szans, by tytuł trafił do sprzedaży przed 2024 rokiem. Wiele rzeczy może się zarazem wydarzyć, a gra przejść kluczowe zmiany i w niczym nie przypominać tego, czym jest obecnie.

W zeszłym roku Capcom padł ofiarą ataku ransomware, który spowodował wyciek ważnych danych, w którym wspominano o Resident Evil Hank z premierą zaplanowaną na czwarty kwartał roku fiskalnego 2024 - możliwe, że właśnie chodzi o Resident Evil 9? Pliki wspominały też o Resident Evil 4 Remake z debiutem ustalonym na czwarty kwartał roku fiskalnego 2022.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Dowiedz się więcej na temat: Resident Evil 9

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje