Call of Duty: World War II w ogniu krytyki pecetowców

Call of Duty World War II /materiały prasowe

Otwarte beta-testy nie przekonały do siebie użytkowników komputerów osobistych. Fatalne recenzje na Steamie!

Call of Duty, to flagowa seria od Activision. Została ona zapoczątkowana, by konkurować z Medal of Honor. Początkowo cykl oferował graczom starcia w klimatach II wojny światowej. W miarę upływu czasu, twórcy zaczęli przenosić realia strzelanki w coraz to nowsze czasy.

Pojawiły się części opowiadające o wojnie w Wietnamie, o aktualnych konfliktach oraz o tych, które mogą się wydarzyć w dalekiej przyszłości. Zarówno niezadowolenie graczy z najnowszych odsłon serii, jak i sukces konkurencyjnego Battlefielda 1, sprawiły, że deweloperzy postanowili wrócić do korzeni cyklu.

Reklama

Trwająca od 28 września open beta na PC, nie podbiła serc graczy. Świadczy o tym zatrważająca ilość negatywnych recenzji na platformie Steam. Jedynie 26% z 28 tysięcy ocen, jest pozytywnych.

Co więcej, w rekomendacjach pojawiło się sporo wpisów typu "Szybko się odinstalowuje" i "Potwierdzam, bardzo szybko usuwa sie z dysku". Gdyby nie żartobliwe komentarze umieszczone w sekcji pozytywnych, to możliwe, że procent rekomendacji byłby jeszcze niższy.

Co może być tego powodem? Z komentarzy na Steamie wynika, że w rozgrywce pojawiło się wiele osób, używających nielegalne oprogramowania wspomagające celność oraz widoczność. Dodatkowo spora ilość graczy narzeka na zbyt klaustrofobiczne mapy, które są zbyt małe nawet jak na Call of Duty.

Z sekcji komentarzy niepolecających, można się także dowiedzieć, że uczestnikom bety nie podobają się także animacje w grze, które ponoć są kalką z wcześniejszych odsłon serii. Jak wy oceniacie najnowsze Call of Duty? Beta przekonała was do kupna, czy raczej zniechęciła?


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: World War II

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy