Reklama

Call of Duty: Infinite Warfare - niezadowalające wyniki sprzedaży

Tak źle z jedną z najważniejszych marek Activision nie było już dawno. Miało być bicie kolejnego rekordu, a tymczasem wyniki na ten moment nie nastrajają optymistycznie.

W tym roku bicia rekordów nie będzie. Nie tylko Titanfall 2 nie zawojował w tym roku rynku. Analityk Doug Creutz wczytał się w dane NPD (organizacji monitorującej sprzedaż fizycznych egzemplarzy gier w USA) i w liście do inwestorów twierdzi, że Infinite Warfare rozeszło się o 17% gorzej, niż przewidywano.

Czyli sprzedało się o 50% gorzej od ostatniej odsłony serii. Inny z pracowników Wall Street precyzuje (na podstawie danych zarówno amerykańskiego NPD, jak i brytyjskiego GfK Chart-Track), że sprzedaż IW jest o 51% niższa niż zbyt Black Ops III.

Reklama

Oczywiście nie jest powiedziane, że gra nie osiągnęła lepszego wyniku w dystrybucji cyfrowej i że wydawca nie wyjdzie na swoje w długim okresie (na podobny efekt liczą zresztą autorzy Titanfalla 2). Ale pierwsze liczby nie nastrajają optymistycznie, a rynek reaguje na nie chłodno. Od października wartość akcji Activision Blizzard spadła o 20%.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy