Reklama

Call of Duty: Ghosts - problemy z wersją PC

Wymagania sprzętowe Call of Duty: Ghosts w wersji PC są zaskakująco wysokie, zwłaszcza ilość potrzebnego RAM-u...

...aby uruchomić grę, potrzeba co najmniej 6 GB pamięci, w innym wypadku produkcja się nie odpali, a gracz otrzyma komunikat o błędzie. Okazuje się, że może to być jednak tania zagrywka. O co chodzi?

Użytkownicy forum Guru3D zauważyli, że Call of Duty: Ghosts w maksymalnych ustawieniach graficznych korzysta tylko z od 1,5 do 2 GB RAM-u, a więc znacznie mniejszej ilości niż ta, która widnieje w minimalnych wymaganiach sprzętowych. Mimo to gra nie uruchomi się, jeśli nie będziemy posiadali co najmniej 6 GB pamięci.

Oczywiście nie wiadomo, na ile pomiary dokonane przez graczy są wiarygodne. Całkiem możliwe, że w trakcie największych strzelanin i akcji gra rzeczywiście pożera więcej RAM-u. Albo ludzie w Infinity Ward po prostu nie mieli czasu i chęci zająć się "wyciekami pamięci" i porządną optymalizacją.

Reklama

To jednak nie koniec problemów z grą. Osoby, które pobrały wcześniej pliki z produkcją na Steamie (w ramach tzw. pre-loadu), muszą... ściągać je od nowa. Okazuje się, że przy instalacji wszystkie dane związane z tytułem zostają wykasowane. Pewnym rozwiązaniem jest zrobienie kopii zapasowej i ich wklejenie do folderu klienta Steama w razie ich zniknięcia. Użytkownicy radzą też innym, by najpierw rozpoczęli instalację multiplayera, a dopiero potem trybu single.

I jeszcze jedno - w produkcji pole widzenia zablokowane jest na 65 stopniach, co u niektórych wywołuje mdłości. Szybko sobie z tym poradzono i stworzono program, który odblokowuje inne wartości FOV. Możecie go pobrać TUTAJ.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje