Reklama

Call of Duty: Ghosts - Activision nakazuje usunięcie fanowskiego patcha

Przedwczoraj pisaliśmy, że w pecetowej wersji Call of Duty: Ghosts twórcy zablokowali pole widzenia (tzw. FOV) na 65 stopniach, co u niektórych graczy wywołuje nudności i zawroty głowy.

Fani szybko sobie z tym poradzili, publikując nieoficjalny program pozwalający zmienić wartość wspomnianego ustawienia. Okazuje się, że nie spodobało się to Activision, którego prawnicy nakazali usunięcie aplikacji z oficjalnych źródeł.

W wątku na forum FourDeltaOne w miejscu, z którego jeszcze niedawno można było pobrać program pozwalający na zmianę FOV w Call of Duty: Ghosts, w miejscu adresu widnieje informacja, że "link został usunięty ze względu na przyjazne pogróżki ulubionego wydawcy wszystkich graczy".

We wrześniu autor aplikacji otrzymał wydane na prośbę Activision postanowienie sądowe nakazujące mu usunięcie wszystkich opublikowanych przez niego treści związanych z serią Call of Duty. Przedwczoraj okazało się, że postanowienie obejmuje też wspomniany program dotyczący pola widzenia.

Reklama

Choć od premiery Ghosts minęło już kilka dni, samo Activision nie ustosunkowało się jeszcze do problemów związanych z wersją PC (w tym zamieszania z ilością potrzebnego RAM-u), zamiast tego nakazuje usunięcie programu, który pozwala rozwiązać stworzony przez Infinity Ward kłopot z FOV. Nie muszę oczywiście pisać, że oficjalnego patcha na horyzoncie nie widać, a oficjalny Facebook i Twitter wydawcy milczy.

Aha - na chwilę obecną nie zalecamy korzystania ze stworzonej przez fanów aplikacji (którą mimo wszystko można znaleźć przy umiejętnym zastosowaniu "wujka Google"). Bo chociaż Infinity Ward wielokrotnie podkreślało, że nie ma problemu z tego typu modyfikacjami, to po podejściu Activision wnioskując, nie wiadomo czy nie "zasłużycie" sobie na bana.

Jak donosi jeden z recenzentów, podczas kolejnego uruchomienia gry musiał pobrać 1,1 GB aktualizacji. Zyskał dzięki niej nowy błąd (już piąty do kolekcji, tym razem: "WYSTĄPIŁ BŁĄD KRYTYCZNY DIRECTX"), przez które nie jest w stanie sprawdzić, czy naprawiono problemy, na które od premiery skarżą sie gracze. Changeloga w plikach gry brak.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy