Reklama

Call of Duty: Black Ops IIII w wersji PC pojawi się tylko w usłudze Battle.net?

​W sieci pojawiły się niepotwierdzone doniesienia, z których wynika, że Call of Duty: Black Ops IIII - tegoroczna odsłona cyklu strzelanek - w wersji PC pojawi się tylko w usłudze Battle.net.

Dziennikarze serwisu Gaming Intel twierdzą - powołując się na pragnące zachować anonimowość źródła - że na komputerach osobistych produkcja będzie oferowana wyłącznie za pośrednictwem platformy studia Blizzard. Od informatorów redakcja portalu otrzymała też dwa obrazki, które podobno potwierdzają wspomniane rewelacje.

Pierwsza fotografia przedstawia ikonę Call of Duty: Black Ops IIII w służącej między innymi do uruchamiania gier aplikacji usługi Battle.net. Druga prezentuje zaś reklamę zachęcającą do składania zamówień przedpremierowych.

Zdjęcia pochodzą ze specjalnej wersji cyfrowego sklepu przeznaczonej dla testerów. Ci zaś obecnie zajmują się wyszukiwaniem błędów w grze w wersji PC. Twórcom zależy na stworzeniu możliwie najlepszej edycji komputerowej, by zrekompensować graczom rezygnację z platformy Steam.

Reklama

To nie wszystko, ponieważ źródła serwisu Gaming Intel uważają, że Activision zamierza wszystkie duże tytuły wydawać na tak zwanych "blaszakach" wyłącznie za pośrednictwem Battle.net. Powodem jest zmniejszenie kosztów związanych z korzystaniem z zewnętrznych usług.

Poza tym rozwój własnej platformy jest ponoć odpowiedzią na coraz większą popularność Fortnite. Informatorzy podkreślają, że "wielu developerów" testuje obecnie opcję toczenia sieciowych zmagań z posiadaczami innych urządzeń.

Battle.net podobno w niedalekiej przyszłości szybko upodobni się do aplikacji stosowanej przez studio Epic Games. Program pozwoli rzekomo użytkownikom na dodawanie do list znajomych właścicieli Xbox One i PlayStation 4.

Na razie jednak nie wiadomo, na jakim etapie znajdują się prace nad funkcją. Niewykluczone, że twórcy Call of Duty: Black Ops IIII ze studia Treyarch zabawę między osobami korzystającymi z różnych platform sprzętowych zastosują w trybie battle royale. Według niepotwierdzonych informacji, wariant pojawi się w grze, zastępując kampanię fabularną.

Do powyższych doniesień oczywiście należy podchodzić z dużym dystansem. Faktem jest jednak, że w przeszłości na Battle.net pojawiła się już wersja PC innej produkcji wydawanej przez Activision - Destiny 2 od Bungie.

Warto również zwrócić uwagę na słowa przedstawicieli firmy. Podczas zorganizowanego przed weekendem spotkania z inwestorami dyrektor operacyjny koncernu - Coddy Johnson - przyznał, że na komputerowe wydanie tegorocznej odsłony cyklu strzelanek przeznaczono "znaczne" środki.

Call of Duty: Black Ops IIII zadebiutuje 12 października na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Oficjalne informacje na temat projektu Activision ujawni 12 maja w trakcie transmitowanej w internecie prezentacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy