Reklama

Całe Tell Me Why za darmo z okazji Miesiąca Dumy

​Wydawca zdecydował się udostępnić wszystkie trzy odcinki gry zupełnie za darmo, żeby pokazać swoje wsparcie dla środowisk LGBTQ+ z okazji Miesiąca Dumy 2021.

Przypominamy, że taki wybór nie był przypadkowy, bo jednym z grywalnych bohaterów Tell Me Why od Dontnod Entertainment jest transpłciowy Tyler Ronan, a do tego zdaniem dewelopera to był wyjątkowo trudny rok dla osób niebinarnych i niezgodnych płciowo. I to na całym świecie, bo wystarczy tylko wspomnieć, że w Stanach Zjednoczonych tylko do kwietnia 33 stany uchwaliły ponad 100 ustaw ograniczających prawa osób transpłciowych - to niestety niechlubny rekord, a w naszym kraju głośno było przecież o tzw. strefach wolnych od LGBT.

Zdaniem Dontnod można to zrobić choćby wspierając deweloperów i twórców trans i queer, po prostu kupując ich gry, jak np. If Found... czy Spirit Swap.

Reklama

Od dziś Tell Me Why można pobrać za darmo, wszystkie trzy epizody - nie tylko pierwszy, już wcześniej udostępniany w ramach promocyjnych przez studio - zarówno na konsole Xbox, jak i Microsoft Store na Windows 10 oraz Steam, jeśli wybieramy PC. Co więcej, wystarczy dodać grę do swojej biblioteki, żeby cieszyć się nią później, już po zakończeniu darmowego dostępu. Jeśli jeszcze nie graliście w tę produkcję dewelopera, który zasłynął głównie odcinkowym Life is Strange, to koniecznie spróbujcie, ale najpierw zgodnie z jego rekomendacją zajrzyjcie na FAQ na strony gry, gdzie znajdziecie informacje m.in. o tym, w jaki sposób powstawała postać Tylera, co odbywało się z pomocą grupy LGBTQIA+, GLAAD.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Tell Me Why

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje